Využití 3D tisku dnes a v budoucnosti

O tom, že existuje 3D tisk, jste už určitě slyšeli. Na základě digitálního souboru vytvoří tiskárna trojrozměrný objekt. O 3D tisku se poprvé mluvilo více než před třiceti lety, než však spatřila světlo světa první 3D tiskárna, ještě to několik let trvalo. Rozvoje se dočkává až v posledních letech. Její nejlepší doba však teprve přijde. Jaké bude mít 3D tiskárna využití? A jak postupovat, když si s její pomocí chcete něco vyrobit?

Využití 3D tiskárny

3D tiskárna se využívá v průmyslu k výrobě drobných součástek. Medicína dokáže s její pomocí vytvořit kvalitní kompenzační pomůcky a protézy, pedagogika umí prostřednictvím 3D tisku rozvíjet dětem prostorové vnímání. K 3D tisku je potřeba vytvořit digitální model na počítači a soubor uložit ve formátu STL, OBJ nebo AMF. Pak už se stačí dívat, jak tiskárna předvádí, co umí. V budoucnosti by měla dokázat vyrábět lidské tkáně a celé orgány, čímž by umožňovala transplantaci bez dárce. Ve výzkumu je také tisk opravdového jídla. To by například umožnilo astronautům jíst pizzu a další oblíbené pokrmy. Zní to nesmyslně? Technika se rozvíjí stále rychleji, jen si uvědomte, jak se během posledních patnácti let proměnily mobilní telefony. Je tedy možné, že 3D tiskárny dobudou svět rychleji, než si vůbec dokážeme představit.

3D tisk na zakázku

Za pár let bude 3D tisk naprosto běžná záležitost. Momentálně však vychází pořízení 3D tiskárny draze. Co dělat, když si chcete něco nechat vyrobit? Využijte službu 3D tisk na zakázku. Jestli neumíte vytvářet na počítači 3D modely, nevadí. Stačí dodat technický výkres nebo jen popis a odborníci si už poradí. Před uzavřením objednávky vás informují o ceně a předpokládané době tisku. Poté, co zaplatíte fakturu, se váš produkt začne tisknout. Jak se k vám hotový výrobek dostane? Je možné ho vyzvednout osobně nebo si ho nechat poslat poštou. Zlín 3D tisk posílá balíky po celé České i Slovenské republice.

Publikováno: 22. 07. 2019

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek