Mýty a fakta o bezdrátových sluchátkách

Fandíte technologickým novinkám, ale některým inovacím se záměrně vyhýbáte, protože jste se o nich dozvěděli pár znepokojujících věcí? Pak možná máte poněkud pokřivený pohled i na bezdrátová sluchátka. Právě ta jsou v poslední době velmi žádaným zbožím a absolutně masakrují tradiční „dráťáky“. Jaké falešné obavy by vás od nich mohly odradit?

Nejsou předražené

Pokud vás při pohledu na cenovku bezdrátových sluchátek Apple AirPods napadlo, že vás chce prodejce sedřít z kůže, začtěte se do technické specifikace. Právě tento model totiž nabízí opravdu zajímavé funkce, o nichž si v případě drátových sluchátek můžete nechat zdát. Například si můžete navolit, jak se budou sluchátka chovat po dvojitém poklepání. V kombinaci s možnostmi, které nabízí Siri, jsou AirPody vskutku neobyčejně praktické.

Hrají více než dobře

Bezdrátová sluchátka a kvalita zvuku. Téma, které je omíláno snad nejčastěji. V minulosti byla obecně považována za „o třídu horší“ než klasická sluchátka s drátem. Současná technologie je o kus dál – a ty nejlepší modely nabízí při poslechu vskutku prvotřídní zážitek.

Baterie má dostatečně velkou kapacitu

Nemůže se stát, že se „v tom nejlepším“ vybije baterie a ze sluchátek se stane suvenýr bez dalšího využití? Pokud vás od koupě odrazuje obava z toho, že sluchátka stráví více času nabíjením než ve vašich uších, můžete být v klidu. Pokud jde o AirPody, jejich akumulátor jim propůjčuje dostatek energie na 5 hodin nepřetržitého hraní nebo 3 hodiny hovoru. A co se týče nabíjení, k tomu, aby byly sluchátka provozuschopné po následující 3 hodiny, stačí pouze 15 minut. Potřebujete snad další důvody, proč dát sbohem drátům a užívat si komfortní poslech muziky a podcastů?

Publikováno: 11. 09. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Adam Hájek