Fotopasti: speciální fotoaparáty, které se využívají (nejen) k ochraně objektů

Trávíte spoustu času mimo domov a nemůžete klidně spát, protože neustále myslíte na to, že vás jednoho krásného dne navštíví zloděj? Způsobů, jak zabezpečit domácnost, je poměrně mnoho, ale možná byste měli zvážit instalaci fotopasti. Ta pachatele zvěční a vy budete mít jeho podobiznu jako důkaz. Zajímají vás podrobnosti?

Co je to fotopast a jak funguje?

Fotopast je v podstatě modifikovaný digitální fotoaparát, který se využívá k ochraně objektů, ale také focení lesní zvěře nebo škodné. Funguje na principu PIR (infračerveného) čidla, které reaguje na pohyb, respektive změnu teploty. Tato čidla jsou schopna zachytit tělesa, která mají jinou teplotu než okolí. Jejich funkce je založena na zachycení změn vyzařování v infračerveném pásmu kmitočtového spektra elektromagnetického vlnění.

Co fotopast dokáže?

Fotopasti umí fotit a to poměrně slušně, ale také natáčet videosekvence. Díky infračerveným diodám mohou pořizovat snímky i za tmy, aniž by si toho kdokoliv všiml. Noční snímky jsou černobílé, denní plnobarevné. Mezi velmi užitečné funkce patří okamžité zasílání pořízených snímků na mobilní telefon nebo e-mail, což ale spíše dražší zařízení. Pokud pachatel přeci jen fotopast objeví, vy budete mít snímky k dispozici tak jako tak. fotopast

Jak dlouho vydrží v provozu?

Fotopasti jsou napájeny bateriemi a v pohotovostním režimu vydrží velmi dlouho. Ne dny, ale celé měsíce. Samozřejmě záleží na celkovém vytížení – fotopast, která za den nafotí tisíc snímků, vydrží mnohem kratší dobu. Nicméně počítejte s tím, že při běžném užívání rozhodně nebudete muset neustálou výměnu baterií řešit.

Jak vybrat ten správný model?

Na trhu je celá řada fotopastí, které se liší cenou a parametry. Nechcete-li při výběru šlápnout vedle, obraťte se na specialisty z e-shopu www.e-fotopast.cz. Rádi vám s výběrem pomohou a doporučí vhodný model. Na webu se dočtete spoustu dalších zajímavostí, které byste měli o fotopastech vědět.

Publikováno: 31. 10. 2014

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: co je to fotopast | jak vybrat fotopast