Rozhodnutí, kterého nebudete litovat: Repasovaný server

Nabídka severů je bohatá a není problém vybrat dostatečně výkonný stroj. Ale co ty ceny? Pokud navíc přihlédnete k tomu, jak rychle klesá hodnota hardwaru, dojdete k závěru, že se pořízení nového „železa“ nevyplatí. Jak z toho ven? Pro stále více lidí je jasnou volbou repasovaná výpočetní technika. Jde o mnohem lepší řešení než nákup nových, leče nekvalitních serverů z kategorie „low-end“. Repasy jsou z hlediska výkonu naprosto vyhovující. A ty ceny...

Žádný důvod k obavám

Že nejste zvyklí nakupovat starší výpočetní techniku? Z repasovaných serverů nemusíte mít strach. Obrátíte-li se na prověřeného prodejce, který se na prodej serverů dlouhodobě specializuje, určitě nešlápnete vedle. Do nabídky se dostávají pouze servery ve stoprocentním technickém stavu. Technici je v rámci výkupu pečlivě prověří, vyřadí nefunkční komponenty a postarají se o to, aby hardware dobře sloužil ještě po několik dalších let. Repasované servery jsou v prodeji jako tzv. barebony. Jedná se o jakousi kostru s procesorem a základní pamětí. Zbytek si nakonfigurujete sami při nákupu dle individuálních potřeb.

Servery od předního českého prodejce

K nejstarším prodejcům repasovaných serverů patří Czech Server. Nabízí špičkové servery značek Dell PowerEdge, HP Proliant, IBM eServer a Fujitsu Primergy. Kromě toho také široké spektrum příslušenství a software. Firma ATICOM zajišťuje i veškerý servis a uvedení do provozu přímo u zákazníka.

Pro koho jsou repasované servery vhodné?

Mezi zákazníky e-shopu Czech Server jsou především provozovatelé online aplikací, středně velké firmy a vývojáři. Na své si však přijde každý, kdo se obejde bez nejnovějšího hardwaru a uspokojí ho výkon pár let starých serverů. S konfigurací vám ochotně pomůže kvalifikovaná zákaznická podpora.

Publikováno: 04. 04. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: repasované servery | výhody repasovaných serverů