Firemní notebooky Dell Latitude: Obstojí před moderními ultrabooky?

Přestože jsou dnes v kurzu hlavně malé a lehké ultrabooky, notebooky s úhlopříčkou 15,6’’ mají stále co nabídnout. Kvalitním zástupcem „staré školy” je notebook Dell Latitude E6540, který se v repasovaném stavu dá pořídit za velmi zajímavé peníze.

Bezpečnost především

Notebooky Dell jsou mezi uživateli oblíbené jako mechanicky nadstandardně odolné. To se týká také modelu Latitude E6540 s šasi v provedení Tri-Metal z oceli, hliníku a slitin hořčíku, které je testováno podle vojenských norem. Kromě toho je notebook zevnitř vybaven senzorem pádu a zaizolován gumou, která tlumí otřesy. Dell si dává záležet také na stále aktuálnější otázce zabezpečení, čímž míří především na své zákazníky z řad firem. Software Dell Protection umožňuje lepší zabezpečení a šifrování dat, Dell Kace zase evidenci a správu strojů ve firemní síti. Latitude E6540 disponuje také technologiemi Intel vPro a Dell ControlVault pro případ, že by se stroj dostal do nepovolaných rukou.

Hardware: za málo peněz hodně muziky

Repasovaný Dell Latitude E6540 má všechny předpoklady uspokojit po stránce výkonu i náročnější uživatele. Procesor Intel Core čtvrté generace hravě zvládne složitější kancelářské operace. O velmi dobrou grafiku se stará karta AMD Radeon HD 8790M, která umožní i upravovat fotky nebo stříhat jednoduchá videa. Notebook lze připojit do dokovací stanice, nabízí ale možnost využít i široké nabídky portů - USB, HDMI, slotu na paměťové karty, čtečky bezpečnostních karet, ale také například starší VGA pro připojení monitoru.

Závěr: dobrá volba hlavně do kanceláře

Ačkoliv dnes trendy hovoří spíš pro menší, snadno přenosné stroje, modelová řada Dell Latitude představuje hlavně pro kancelářské prostředí záruku dobrého výkonu a nadstandardní kvality provedení. Výhody modelu Latitude E6540 plynou především z vysoké úrovně zabezpečení, pro kterou si ho ve firemním prostředí cení nejen uživatelé, ale také správci.

Publikováno: 21. 10. 2017

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: dell latitude | repasované notebooky dell