Informační systémy větších firem přechází na identity management

Přístup jednotlivých uživatelů do firemního informačního systému je v současné době zajišťován pomocí uživatelského jména a hesla. Vzhledem k časté integraci dalších subsystémů mají zaměstnanci často i několik různých účtů, což je nepřehledné a navíc nebezpečné. Je to i váš případ a chcete mít perfektní přehled o právech uživatelů a možnost správy účtů z jednoho místa? V tom případě se neobejdete bez identity management software. Co je jeho podstatou a proč byste ho měli začít využívat i vy?

Spousta uživatelských účtu = spousta práce a zvýšené bezpečností riziko

S počtem zaměstnanců roste i množství uživatelských účtů a hesel. Všichni zaměstnanci nemají stejné pravomoci a dostanou se pouze k aplikacím, které jim povolí administrátor. V praxi pak spravuje mnohonásobně větší množství uživatelských profilů, než je skutečný počet zaměstnanců. Jakoukoliv změnu musí provést u všech jednotlivých účtů a hrozí, že na některý z nich zapomene. Změny se přitom dějí poměrně často a nejde jen o pravomoci, ale také další údaje (např. změna uživatelského jména a hesla apod.).

Co je podstatnou identity managementu?

Všechny výše zmíněné komplikace hravě vyřeší identity management, který je napojen na firemní HR systém. Díky identity managementu mohou mít všichni zaměstnanci pouze jedno přístupové jméno a heslo a administrátor nad jejich profily získá absolutní kontrolu. Může měnit oprávnění k přístupu do jednotlivých aplikací a další údaje, aniž by muset kontrolovat několik profilů. Správa pomocí identity management software je jednoduchá, efektivní a eliminuje riziko výskytu tzv. mrtvých duší (aktivní profily lidí, kteří již pro firmu nepracují).

Kdo sjednotí uživatelských účtu ve vašem firemním systému?

A jak můžete získat přehled nad firemním systémem vy? Obraťte se na společnost newps.cz s.r.o., která má s integrací identitního systému bohaté zkušenosti. Mezi nejvýznamnější reference patří vývoj jednotné identity pro Czech POINT a mnoho dalších projektů. Všechny důležité informace najdete na www.newps.cz.

Publikováno: 25. 06. 2014 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek

Tagy: identity management software | jedno uživatelské jméno a heslo