Lenovo vydává bezpečnostní opravy pro ovladače NVIDIA. Co hrozí uživatelům, kteří neaktualizují?

Nic není neprůstřelné a platí to také o zabezpečení ovladačů NVIDIA. Aktuální problém se týká chyby v softwaru NVIDIA GeForce Experience – respektive uživatelů, kteří ke sdílení her na zařízení NVIDIA Shield používají službu Nvidia GameStream. Při spuštění této služby se uživateli hrozí, že se jeho počítač stane terčem kybernetického útočníka.

Jakým rizikům jsou uživatelé služby NVDIDIA GameStream vystavení?

Chyby v softwaru umožňují útočníkům ovládat operační systém a zároveň získat citlivé údaje uživatele. Servis notebooků Lenovo upozorňuje, že problémy mohou potkat pouze uživatele zařízení s operačními systémy Windows 7, Windows 8.1 a Windows 10. Do opravy chyb se společně se specialisty z Nvidie pustili také odborníci z Lenovo a intenzivně se problémem zabývají již od prosince 2018. Průběžně uvolňují aktualizace ovladačů pro zařízení, kterých se bezpečnostní problémy týkají (tzn. pro ThinkStation, ThinkPad a IdeaPad). Brzy by měly následovat bezpečnostní záplaty pro All-in-One zařízení a desktopy.

Odborníci na opravy notebooků Lenovo doporučují:

Uživatelé, kteří nevyužívají možnost automatických aktualizací, by si je měli stáhnout manuálně prostřednictvím aplikace Lenovo Vantage (je k dispozici pro Windows 8.1 a Windows 10) nebo Lenovo System Update (Windows 7). Nejnovější verze ovladačů jsou zároveň k dispozici na webových stránkách support.lenovo.com.

Máte pocit, že je s vaším notebookem Lenovo něco v nepořádku?

Ať už vám dělá vrásky problém s aktualizací systému, nebo jiné technické problémy softwarového či hardwarového charakteru, hravě je vyřeší odborníci z pobočky servisního centra ABAX. Náhradní díly pro notebooky Lenovo nakupují přímo od výrovce a díky výměně elementárních součástek garantují mnohem nižší cenu opravy notebooků Lenovo než v autorizovaných servisech. Zdroj/foto: lenovoblog.cz.

Publikováno: 29. 04. 2019

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Adam Hájek