Recenze: Počítač Dell Optiplex 7010 nepatří do starého železa!

Široké spektrum uživatelů sice potřebuje výkonný a kvalitní počítač, ale zároveň je pro ně naprosto zbytečná investice do nového stroje. Ať už jde o prodejny, sklady, call centra, školy, státní instituce, studenty či seniory, většina z nich si vystačí s často opomíjenou repasovanou technikou. Chcete-li mít doma spolehlivý stroj za dobrou cenu, nepřestávejte číst. Představujeme vám model DELL Optiplex 7010, který je dostupný jako tower, dekstop, SFF a mini PC ve verzi USFF.

Kancelářské práce, složitější výpočty i hraní her

Dell Optiplex 7010 by svého času vlajkovou lodí společnosti Dell. Díky výkonným procesorům Intel Core třetí generace garantuje všestranné využití – od méně náročných činností v rámci kancelářské práce, přes náročné výpočty, až po hraní her. Na ty nejnovější hry už sice nestačí, ale pro běžné hráče je naprosto dostačující. Všechny varianty modelu Dell Optiplex 7010 jsou k mání v kovovém šasi v typických „dellovských“ barvách. Kombinace černé a šedé je atraktivní a působí solidním dojmem. Jednotlivé modely se liší pouze velikostí slotů a počtem ihned přístupných USB portů. Audio konektory mají všechny typy skříní.

Po hardwarové stránce stále dostačuje

Na základní desce tepe výkonný čtyřjádrový Intel Core i5 s frekvencí až 3,2 GHz. V kombinaci s operační pamětí DDR3 garantuje hladký chod i při obtížnějších výpočetních operacích. Pokud vám však nebude stačit standardní integrovaný Intel HD Graphics 2500, můžete si připlatit za některou z volitelných grafických karet, jako jsou AMD Radeon HD 7470 nebo AMD Radeon HD 7570. Data se ukládají na SATA3 pevný disk s až 7 200 ot./min.

Závěr

Shrnuto a podtrženo, počítač Dell Optiplex 7010 je i dnes plně dostačující a s ohledem na poměr ceny / výkonu jde o skvělou volbu. Seženete ho například u renomovaného prodejce repasovaných počítačů a notebooků levnapc.cz, kde nabízí techniku se zárukou na 12 až 24 měsíců (volitelně lze dokoupit). Zboží pochází z podnikové sféry a je velmi zachovalé. Počítač navíc dostanete i s licencí na Windows, což vám ušetří další starost.

Publikováno: 15. 07. 2017

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: dell optiplex 7010 | levnapc.cz | repasované počítače