Co všechno byste měli vědět o ultrazvukové čističce?

V současné době jsou ultrazvukové čističky velice rozšířené, a to nejen v laboratořích, zdravotních zařízeních a průmyslu. Spousta domácností si přístroje pořizuje pro efektivní a zároveň i ekologické čištění různých předmětů. Zapomeňte na chemické prostředky, ultrazvukové čističky totiž používají netoxické a biologicky odbouratelné prostředky a speciální vodní roztoky. V následujících řádcích se na tyto pomocníky podíváme podrobněji. Pokud se pouštíte do výběru ultrazvukové čističky, nejprve se zajímejte o několik důležitých parametrů, jako jsou objem nádoby, příkon a frekvence. V neposlední řadě byste se měli zaměřit na teplotu lázně a délku čisticího cyklu. Jestliže jsou pro vás dané termíny jedna velká neznámá, nezoufejte, protože prodejci ultrazvukových čističek jsou často připraveni vám poradit. Pestrou nabídku najdete i na stránce https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky/.

Jak je to s frekvencí čištění?

Velice důležitým údajem je frekvence čištění. Při nákupu byste se rozhodně neměli řídit pravidlem, že čím je číslo vyšší, tím je zařízení lepší. Ultrazvukové čističky mívají frekvenční pásmo od 20 kHz až do 180 kHz. Pro silnější čištění se doporučuje frekvence od 20 kHz do 28 kHz, přičemž v takovém případě zvládne čistička odstranit i vskutku zaschlé nečistoty z různých celokovových dílů. Střední frekvence se pohybuje od 35 kHz do 40 kHz a poradí si s běžným znečištěním. Právě střední frekvence je doporučována pro domácí ultrazvukové čističky. Jestliže potřebujete opravdu šetrné vyčištění, potom je vhodné, aby čistička disponovala vysokou frekvencí od 45 kHz do 180 kHz. V takovém případě si můžete být jisti, že nedojde k poškození ošetřovaného předmětu.

Kde ultrazvukovou čističku koupit?

Jestliže hledáte zařízení pro elektroniku, jemnou mechaniku, šperky, hodinky, zdravotnické pomůcky, potravinářské nástroje, automobilové součástky a další prvky, podívejte se do pestré nabídky společnosti ELMIK s.r.o. Působí na trhu od roku 1994 a specializuje se na dodávku laboratorních průmyslových i automatických ultrazvukových čističek. Více informací najdete na webu https://elmik.cz/produkty/ultrazvukove-cisticky/.

Publikováno: 20. 08. 2020

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek