3D tiskárna a možnosti jejího využití

Už od chvíle, kdy se možnosti 3D tisku objevily, bylo jasné, že půjde o skutečnou revoluci. A tak se také stalo. Jenom málokdo však čekal, že se dané odvětví tak rychle rozšíří třeba do oblasti běžných životů. Dnes může být 3D tiskárna využita nejenom v segmentu podnikatelském a výrobním, ale i v oblasti našich běžných životů. Můžeme se obrátit na specializovaná centra jako je 3Dees.cz, stejně jako si můžeme danou tiskárnu koupit i domů. Konkrétně toto zmíněné centrum nám může prodat aktuálně nejlepší modely Zotrax. Podívejme se tedy na to, jaké možnosti využití v souvislosti s touto technologií tisku máme.

Převeďte své vizualizace do reálné podoby

Máte počítačový návrh určitého výrobku nebo součástky? Potom je tento typ tiskáren unikátní možností, jak dát návrhu reálnou podobu. 3D tisk s jistotou nízkých nákladů umožní dát reálný vzhled doslova každé počítačové vizualizaci, od drobné součástky, až po složitou komponentu. Ideální nejenom pro lepší představu, ale i pro otestování případné funkčnosti.

Vyrábějte své vlastní šperky

Nemusí to být jenom oblast spojená s výrobou různých součástek. Na dané tiskárně lze zhotovit doslova cokoliv. Mohou to být i různé typy šperků, které vyrobíte dle vlastního návrhu v pohodlí domova. Jednoduše a levně. S jistotou kvality a zajímavého designu. Ideální pro tvorbu různých náramků, přívěsků, nebo doplňků.

Potřebujete kopii čehokoli? Žádný problém!

I zde vám může 3D tiskárna pomoci. Konkrétně tedy zmíněné studio 3Dees.cz, které se kromě samotného tisku specializuje i na 3D skenování. Doslova jakýkoliv výrobek a produkt lze tímto způsobem jednoduše duplikovat a vytvořit jeho přesnou, stejně jako i zmenšenou kopii. Dnes v podstatě není tvar, se kterým by si technologie neporadila.

Zvěčněte se!

To nejzajímavější jsme si nechali na konec. Nemusí to být jenom různé typy výrobků, ale můžete to být i vy, kdo bude na tiskárně vytištěn. Samozřejmě nevznikne váš živý klon, ale vaše dokonalá imitace. Co máte na výběr? Zkuste různé varianty, například:
  • Výrobu reálných figurek
  • Výrobu bust
  • Realizaci masek
  • Zhotovení sošek

Publikováno: 28. 08. 2015 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek

Tagy: 3D tisk | 3D tiskárny