Experis: Šance pro IT specialisty i zaměstanvatele

Některé obory jsou mnohem atraktivnější než ostatní. Mají obrovský potenciál a skvělé vyhlídky do budoucna. IT segment mezi ně rozhodně patří, nicméně otázkou je, proč tolik špičkových programátorů, vývojářů, grafiků a dalších specialistů nemůže najít dobře placenou pozici, v rámci které využijí své perfektní znalosti a dovednosti. Je to tím, že pro ně není uplatnění? V žádném případě. Tak, jako se odborníkům nedaří najít vhodné zaměstnání, nemohou ani zaměstnavatelé vyhledat specialisty. Zdá se, že poptávky míjí nabídky a naopak. Naštěstí existuje elegantní řešení, které může spolupráci obou stran výrazně zjednodušit. Ať už patříte mezi „ajťáky“ nebo naopak zaměstnavatele, zapomeňte na klasické inzertní servery s nabídkou práce a pracovní agentury, které se zabývají zprostředkováním běžných pracovních pozic. Vsaďte na vyhledávání specialistů pod taktovkou expertů z Manpower Group. ManpowerGroup se v oboru pohybuje více než 65 let, což je mnohem déle než drtivá většina ostatních agentur. My jsme se zaměřili na nový projekt Experis, který je úzce zaměřen právě na rozvoj kariéry specialistů, jakožto i recruitment profesionálů pro nejnáročnější zaměstnavatele. Co přesně vám lidé z týmu Experis nabídnout?

Jsem IT specialista a hledám skvělou práci

Máte titul z oboru, kterým se nemůže pochlubit každý druhý, tak proč o vás není na trhu práce takový zájem, jaký jste původně očekávali? Jednoduše jste zatím nenarazili na zaměstnavatele, který by využil váš potenciál a adekvátně vám za to zaplatil. Nepropadejte depresím a raději se obraťte na ManpowerGroup. Na rozdíl od ostatních pracovních agentur se setkáte s profesionály, pro které váš obor nebude španělskou vesnicí a pomohou vám s rozvojem kariéry. Dostane se vám perfektní péče a individuálního přístupu. Nebudete jen další položkou na seznamu uchazečů práce, ale naopak získáte know-how, díky kterému zvládnete budoucí přijímací pohovor na jedničku s hvězdičkou. Možná jste jen doposud netušili, kde přesně se „upíchnout“, ale Experis vás ukáže správný směr. V rámci personálního poradenství se dozvíte, jak udělat dobrý dojem, říct si o slušný plat a spoustu dalších věcí, které jsou nedílnou součástí mozaiky hledání práce. Experis.cz cílí na freelancery i zájemce o trvalý pracovní poměr. V praxi jde kromě IT také o segment financí, engineeringu, marketingu, veřejné správy, logistiky a další úzce specializované obory. Na seznam volných pracovních pozic se můžete podívat třeba hned. hledani-it-specialistu

Jsem zaměstnavatel a hledám IT specialisty

A teď pohled z druhé strany. Máte firmu, ale nevíte, kde hledat schopné zaměstnance? Pak máte nejvyšší čas na spolupráci s ManpowerGroup. Špičkoví odborníci mohou váš byznys posunout na další úroveň. Získáte obrovskou konkurenční výhodu a dosáhnete úspěchu, o kterém se vám ani nesnilo. S Experis je vyhledávání specialistů jednoduché a překvapí vás komplexnost nabízených HR služeb. Nezáleží na tom, jestli hledáte několik „volnonožců“ na občasnou výpomoc, nebo třeba několik desítek programátorů na realizaci rozsáhlého projektu. V rámci HR služeb můžete využít imigrační služby (nábor cizinců a zajištění veškerých formalit), tréninkové a upskilling programy (tréninkový plán šitý na míru, proškolení vhodných kandidátů) a osobnostní testy, které provádí certifikovaný konzultant metodikou PAPI (Personality and Preference Inventory). To se vám bude hodit zejména u vedoucích a team-leaderských pozic. Co dodat závěrem? Na hledání specializované pracovní pozice/specialistů už nejste sami. Pracovní portál Experis je startovní pozice, ke které je jen krůček k úspěšnému cíli. Nepropásněte svou šanci a zamiřte na www.experis.cz.

Publikováno: 24. 01. 2015 / Aktualizováno: 12. 06. 2023

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek