Jak zesílit wifi?

Také znáte tu situaci, kdy běháte po bytě s telefonem, nebo notebookem a marně hledáte, kde je dostatečný signál vaší bezdrátové sítě? V tom případě vám pomůže zesilovač sítě. Podívejme se, jak takové zařízení funguje.

Tipy, jak zesílit signál vaší wifi

Ještě předtím, než se pustíte do nákupu fajnových zlepšováků na vaší wifi, podívejte se, zda máte správně umístěný router. Signálu také mohou bránit různé překážky. Umístění routeru je velmi důležité. V ideálním případě by se měl nacházet ve středu prostoru, který signálem pokrývá. Nedávejte ho na zem, ale položte ho na nábytek, případně uchyťte na zeď či strop. Signál může rušit i jiná elektronika, nebo překážky (tlusté zdi, ale třeba i akvária). Také věnujte pozornost anténám na routeru. Neměly by všechny mířit stejným směrem.

Nic nepomáhá? Pořiďte si zesilovač wifi

Řídili jste se pokyny popsanými výše, ale váš signál se nelepší? Pomoct by vám mohl i takzvaný wifi repeater či wifi extender, tedy opakovače či rozšiřovače signálu. Ty pracují tak, že přijímají signály z routeru, který regenerují, posílí a vyšlou ho v lepší kvalitě dál. I v tomto případě ale platí, že byste měli věnovat pozornost tomu, kam wifi repeater či extender umístíte. Nedávejte ho blízko routeru, ideální umístění je mezi routerem a zařízením, které wifi chytá. Co se týče cenové relace, nejlevnější typy dostanete za pár stovek, dražší se pohybují v řádech tisíců. Záleží, jaké nároky na extender budete mít.

Jak vybrat wifi extender?

Wifi extendery se hodí tedy nejen do velkých domů, kanceláří, ale třeba i tehdy, když potřebujete signál dotáhnout na zahradu či jiné odlehlejší místo. Díky němu se zbavíte mrtvých míst. Jeho zprovoznění není nic složitého. Dnes jsou na trhu typy, které jen strčíte do zásuvky a nastavíte na síť (potřebujete název sítě a heslo), kterou chcete rozšířit. Vybrat si můžete například některý extender TP Link.

Publikováno: 23. 06. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek