Alza opravuje notebooky. Proč byste její servis měli využít i vy?

Nic nevydrží věčně a o moderní technice to platí dvojnásob. Kde jsou ty časy, kdy notebooky vydržely v nepřetržitém provozu spoustu let? Na druhou stranu nedisponovaly tak vysokým výpočetním výkonem a jejich koncepce byla celkově poněkud odlišná. Za zmínku stojí také výrazný propad ceny – v současnosti lze pořídit slušný laptop za více než přijatelnou částku. Jenomže co si počít v případě, kdy vám váš pracovní nástroj vypoví službu a vy se jej nechcete jen tak jednoduše vzdát? Nezbude vám, než se vydat do servisu a doufat, že budete mít notebook k dispozici v co nejkratším čase. Realita je bohužel jiná a je-li zboží v záruce, budete muset podstoupit až 30ti denní zákonnou lhůtu. Vsaďte se, že ji drtivá většina prodejců využije do posledního dne. Tak proč se neobrátit na někoho, kdo provádí opravy notebooků mnohem rychleji? Možná jste o tom doposud nevěděli, ale největší český online prodejce elektroniky Alza provozuje také servis notebooků. Skutečnost, že jste zboží nenakoupili na Alze, nehraje roli. Servisní služby můžete využít v rámci záruční i pozáruční opravy.

Buďme však trochu konkrétnější. Proč by vás měl servis v Alze zajímat?

Alza provádí opravy notebooků a tiskáren od všech světových výrobců jako je HP, Lenovo, Acer, Dell Fujitsu a další. Vzhledem k tomu, že disponuje několika sklady IT vybavení a náhradních dílů, je schopna 90 % oprav realizovat do 5 pracovních dnů. Servisní služby jsou kvalitní a nemusíte se bát, že se váš notebook dostane do rukou amatérům. Veškeré procesy podléhají platným normám ISO a postupům ITIL.

Jak servis v Alze probíhá?

V podstatě máte hned dvě možnosti. Můžete zboží přinést na některou ze sedmi poboček, která Alza provozuje v rámci celé České republiky. Dostanete přejímací protokol a o výsledku opravy se dozvíte e-mailem a SMS zprávou. Máte-li to na pobočku daleko, případně jen nemáte chuť nebo čas někam chodit, využijte bezplatný svoz. Pro notebook si přijede kurýr a po dokončení opravy vám ho přiveze zpět. Počítejte však s prodloužením celkové doby opravy o cca 3 pracovní dny. Alza zároveň nabízí vyslání technika až k vám domů. Ten následně provede diagnostiku a objedná náhradní díly. Tato služba je ovšem zpoplatněna. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv variantu, průběh opravy budete moct sledovat online.

Publikováno: 22. 01. 2015

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek

Tagy: alza servis | opravy notebooků alza | servis notebooků alza