Z garáže do síně slávy

Psal se rok 1976, když legenda ve světě IT, již zesnulý Steve Jobs, prodal svůj mikrobus Volkswagen a peníze využil jako počáteční kapitál pro založení společnosti Apple Inc. V té době zřejmě netušil, že udělal jedno z nejlepších rozhodnutí v jeho životě. Za peníze si se svými společníky, Stevem Wozniakem a Ronaldem Geraldem Waynem, pořídili čipy typu 6502 od MOS Technology (tenkrát á 20 dolarů za kus) a postavili první model počítače Apple. Ručně jich vyrobili 100 kusů, což byl první krok k tomu, aby se z firmy, která měla sídlo v garáži Jobbsových rodičů, stal mezinárodní gigant s pohádkovým obratem.

Přitažlivé jablko

Výpočetní technika od Apple Inc. Byla vždy tak „trochu“ jiná, než konkurence. Získala si neuvěřitelný počet fanoušků, kteří na nakousnuté jablko nedají dopustit. Kultovní Apple pro mnoho z nás symbolizuje životní styl. Nejsou to jen počítače, ale i multimediální zařízení, jako je iPod, chytré telefony iPhone a samozřejmě i perfektní tablet Apple iPad, který je současně k mání ve své třetí verzi. A je to právě Apple iPad, na který se zaměříme v dalším odstavci. Pro některé stylovka, pro jiné nepostradatelný pomocník při každodenním surfování. Tak jako tak se tabletu od Apple nedá upřít obrovské charisma.

Zařízení, které vystrnadilo populární netbooky

Pamatujete si ještě na boom malých osobních počítačů, které dostaly přezdívku netbooky? Těšily se značné oblibě, tedy až o té doby, co je vyřadil ze hry tablet. Klávesnice již není potřeba, tablety jsou vybaveny dotykovým displayem. Apple iPad používá iOS a lze využít k práci s nerůznějšími multimediálními formáty, včetně novin, učebnic, časopisů, hudby, videí, počítačových her či fotografií. Všechny tyhle libůstky si můžete prohlédnout v perfektním rozlišení 2048x1546. Již první verze zaznamenala obrovský úspěch a za první rok se jí prodalo 14,8 milionů kusů. Poslední tablet od Applu disponuje 1GB DDR2 a pohání ho 1GHz dual-core Apple A5X.

Publikováno: 14. 09. 2012

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: apple | apple inc | apple ipad | apple iphone | apple ipod | macintosh