Ochraňte svůj mobil před zničením

Mobilní telefon má dnes bez přehánění prakticky každý. I když se i v současné moderní době běžně prodávají modely s tlačítky, prim už nějaký ten pátek hrají chytré dotykové telefony. Ty mají celou řadu úžasných vlastností a do jisté míry mohou fungovat třeba i jako počítače, na druhou stranu jsou i dost drahé. A proto je vhodné je chránit za všech okolností.

S hledáním pomůžou hodinky

Moderní mobil umí skoro všechno. S jeho pomocí se dá připojit k internetu, hrát nejnovější pecky, případně dokonce ovládat televizi. Čím více toho takový přístroj umí, tím je také dražší. A co je drahé, to se také dobře krade. Proto je dobré si na svůj telefon dávat pozor a nevytahovat ho zbytečně na místech a v situacích, kdy to není nutné. Dobrým příkladem je hospoda. Tisíce, možná i desítky tisíc lidí nechalo svého mobilního mazlíka někde v hospodě. V mnoha případech to nakonec dopadlo dobře, nicméně často byl telefon i nenávratně ztracen. Když se přístroj pouze někde zašantročí a není ukraden, je možné ho poměrně snadno identifikovat, a sice prozvoněním. Kdo nemá po ruce kamaráda s mobilem, může k tomuto účelu vyzkoušet chytré hodinky, potažmo náramek, které mobilní telefon mohou snadno najít. Je ovšem potřeba, aby obě zařízení byla spárována, jinak bude výsledek nula.

Pozor na poškození

I když dnes mobilní telefony připomínají svou velikostí pádla, rozhodně postrádají jejich odolnost. Stále se jedná o velice křehkou záležitost. Stačí mobil upustit z jednoho metru a může být na odpis. Proto se každý rozumný majitel rozmýšlí nad koupí některého z účinných krytů na telefon. Obaly tohoto typu nebývají vždy levné, hlavně ne na telefony ze stáje Apple. K tomuto účelu však není potřeba pořizovat si originální zboží. I levnější kopie mohou dobře posloužit, a stojí často i o dvě třetiny méně než značkový produkt. Mobilní telefony typu iPhone 12Samsung Galaxy Note 10 či Realme 8 Pro tak můžou být chráněny levněji než kdy dřív. Šetřit se však nevyplatí na ochranných sklech na telefon. Ta by měla být co nejlepší, což znamená nutnost připlatit si. Displej se navíc může poškodit, aniž by přístroj kamkoliv padal. S trochou snahy je možné obrazovku poškrábat i umělým nehtem.

Publikováno: 28. 04. 2022

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek