3 důvody pro tisk fotek v domácích podmínkách

Pokud se vám na paměťovce v mobilu či v digitálním fotoaparátu začaly kupit fotografie, které byste měli rádi i ve fyzické podobě, možná je ten správný čas, abyste si pořídili fototiskárnu. Zařízení umožňující tisk fotek ve vyhovující kvalitě, jsou k mání za velmi nízké ceny, což platí i o inkoustech a tonerech. Následující výčet výhod tisku doma vás pravděpodobně přesvědčí.

1. Budete mít fotografie hned

Minimalista tělem i duší si fototiskárnu zřejmě nikdy nepořídí, neboť je pro něj jen dalším nepotřebným krámem. Navíc si přece může kdykoliv dojít do fotolabu... Inu pro ostatní je fototiskárna velmi praktickým pomocníkem. Nebudete se muset nikam trmácet a fotky si vytisknete třeba o půlnoci. Zařízení vám přijde vhod také v situaci, kdy budete chtít věnovat fotky příbuzným či přátelům.

2. Fotky si můžete upravit

Vyfotit a obratem vytisknout? Někdy se zadaří a snímek vypadá dobře i bez jakýchkoliv úprav. Ale většinou tomu tak není. A právě proto se vyplatí tisknout fotky doma. Když vás kvalita neuspokojí, provedete další editaci v grafickém programu. Můžete to udělat třeba pětkrát po sobě – ve fotolabu byste se museli smířit s tím, co ze zařízení vyjede.

3. Tisk doma je levný

O levném tisku toho bylo napsáno hodně, takže jen krátce: stačí si pořídit levné náplně a konečná cena fotografií vás vyjde velmi levně. Pro představu, alternativní toner q2612a stojí téměř 10× méně než originál. Přitom nabízí srovnatelnou kvalitu tisku. Podobnou úsporu samozřejmě nabízí také barevné alternativní tonery. Shrnuto a podtrženo, tisk fotek doma je praktický a cenově dostupný. S kvalitní fototiskárnou lze dosáhnout vynikajících výsledků, tak proč se tomu bránit?

Publikováno: 21. 02. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek

Tagy: jak tisknout fotky | tisk fotografií