Internetový prodej posiluje. Je koronavirová pandemie ideální dobou pro otevření e-shopu?

Nákupní chování Čechů se v posledních týdnech diametrálně změnilo. Může za to koronavirus, respektive vládní restrikce, které paralyzovaly mnohé prodejny. Lidé nejenže nemohou ve svých oblíbených kamenných obchodech nakupovat – část populace by tak dokonce ani nečinila, kdyby se ze dne na den opět otevřely. Strach z nákazy národ motivuje k nakupování přes internet a e-shopaři díky tomu zažívají druhé Vánoce. Pokud jste již v minulosti zvažovali podnikání v oblasti online prodeje, možná nadešla ta správná chvíle. Tvorba eshopu nemusí být finančně ani časově náročná – stačí se poohlédnout po hotovém (krabicovém) řešení v podobě modulárního systému. V případě větších nároků je lepší volbou eshop na míru.

Prodávat můžete cokoliv, ale...

Česká republika se pyšní nejvyšším počtem e-shopů na počet obyvatel v Evropě a v posledních týdnech se nákupní mánie posunula na další úroveň. V elektronických obchodech nyní nakupují i lidé, kteří se virtuálním nákupům doposud vyhýbali. Přesto je vhodné důkladně promyslet sortiment. Aktuální situace sice prodej zboží nijak neomezuje, logicky však upadl zájem o určité oblasti. Některá odvětví naopak posílila. Zvýšení tržeb se týká především internetových lékáren, e-shopů s doplňky stravy či prodejců potravin, zdravotnických pomůcek a potřeb pro domácí mazlíčky. Pozadu nezůstávají ani některé další oblasti – spotřebitelé jeví zvýšený zájem o elektroniku, online kurzy a e-booky.

Které e-shopové řešení zvolit?

Nespokojíte-li se s obyčejným e-shopem, vyzkoušejte ai-shop.cz, který lze využívat již od 250 Kč za měsíc (varianta Start vhodná pro menší prodejce). AiShop je současně odpovědí na otázku:"Který eshop Pohoda?" – s oblíbeným ekonomickým systémem plně spolupracuje a umožňuje např. import zboží či jiných důležitých informací. E-shop lze samozřejmě napojit i na jiné platformy (např. Helios, Money atd.). K dalším výhodám AiShopu patří přívětivé uživatelské rozhraní, široké spektrum funkcí, možnost růstu díky modulům a plná technická podpora.

Publikováno: 17. 04. 2020

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek