Vykašlete se na server a jděte do cloudu od Microsoftu

Kancelářský balík Microsoft Office je nedílnou součástí většiny počítačů. Textový procesor Word nebo tabulkový kalkulátor Excel využíváme téměř všichni a to jak k soukromým tak firemním účelům. První verzi (Microsoft Office 95) vypustila společnost Microsoft do světa 24. srpna v roce 1995, poslední (Microsoft Office 2013) byla zveřejněna 16.července 2012. Za necelých sedmnáct let prošel software obrovskými změnami a vylepšeními a momentálně jsou dostupné v mnoha edicích, které se liší zastoupením aplikací. Microsoft se snaží vyjít vstříc širokému spektru uživatelů a nabízí jim balíčky určené výhradně pro studenty, domácnosti a podnikatele. Novinkou je řešení Office 365, které využívá stále populárnější technologii cloud computingu.

Microsoft Office 365

Ocenili byste možnost přistupovat ke službám Microsoft Office z jakéhokoliv mobilního zařízení s přístupem na internet a podporou Active Sync? V tom případě je balík Microsof Office 365 určen právě pro vás. Předplacená služba zahrnuje profesionální e-mail, služby pro firemní intranet a extranet, sdílení dokumentů, kalendáře a kontaktů, audio/video konference a prezentace.

Mezi další výhody Office 365 patří úspora nákladů – nemusí se instalovat a obejdete se proto bez předražených služeb techniků. Platíte pouze měsíční poplatky za aplikace, které skutečně využíváte. Veškeré služby jsou ukládány přímo na serverech od Microsoftu, který garantuje stoprocentní zabezpečení a 99,9% dostupnost.

Nekupujte nový server

Pokud vás váš poskytoval IT služeb stále přemlouvá k nákupu drahého serveru (řádově desítky tisíc korun), bude pro vás cloud od Microsoftu ideální alternativou, díky které ušetříte více než polovinu svých nákladů. Zatímco u klasického řešení s vlastními servery se nevyhnete nákupu hardware a vysokých částek za provoz, jedinou nákladnější položkou v rámci cloudu je pouze nasazení a migrace a to navíc o zanedbatelnou částku.

Levné může být ještě levnější

V případě, že o zajímavém produktu z dílny Microsoftu vážně uvažujete, obraťte se na firmu Artex, která se již od roku 1997 zabývá poskytováním služeb pro malé a střední podniky. Ty díky nim nemusí řešit problémy s technikou, ale naopak se mohou zabývat tím, co je pro ně skutečně důležité – vlastním podnikáním.

Artex se chlubí nejen nízkými cenami, ale zároveň nabízí užitečné doplňkové služby, jako je konzultace Office 365 a základní nastavení služby v délce tří hodin zcela zdarma. Předtím, než se pro cloudový balíček rozhodnete, vám ho Artex umožní vyzkoušet. A aby toho nebylo málo, můžete využít dárek v podobě tří hodin JAKÉKOLIV servisní činnosti zdarma. Více informací najdete na webu ms-office-365.cz.

Publikováno: 23. 12. 2012

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek

Tagy: cloud | konzultace Office 365 | ms office 365 | office 365 | výhody Office 365