Úspěšné firmy volí software na zakázku. Jaké jsou jeho benefity?

Vybudovat aplikaci, nebo ji koupit? Na první pohled se může zdát, že jde o takřka nerozeznatelný rozdíl. Software na zakázku ale přináší řadu benefitů.

Nevýhody hotových řešení

Koupit už hotovou aplikaci, nebo ji vytvořit od píky? To je dilema, které řeší většina velkých i malých firem. Výsledné řešení tohoto problému v drtivé většině souvisí s ekonomickou situací. Nebudeme si nic nalhávat, vývoj software na zakázku zkrátka něco stojí. Výsledek má ale výrazný vliv na to, jak efektivně budete řešit vnitřní procesy. Hotová IT řešení totiž nejsou šity na míru všem firmám. Vznikají na základě dat a potřeb většiny z nich. Není vyloučeno, že některý z dostupných programů vám dokonale sedne. Zpravidla ale přichází situace, kdy chybí některé funkce, a celý kolotoč se tak zbytečně zpomaluje. Buďto se s tím smíříte, nebo oslovíte vybrané softwarové firmy s vaším požadavkem.

Jak správně vybrat?

Vývoj softwaru podle vašich představ zabere čas. Bude to stát i nějaké peníze, výsledek ale rozhodně bude stát za to. Na kompromisy můžete zapomenout. Kvalitně vytvořená aplikace na míru obsáhne všechny vaše požadavky v jednom balení. Jakmile se program všichni zaměstnanci naučí používat, budete sledovat nárůst produktivity. Zrychlení firemních procesů, zrychlení komunikace a zjednodušení vyřizování zakázek tak povede k větším ziskům a s tím spojené výhodě oproti konkurenci. Jak ale najít tu správnou softwarovou společnost? V hlavním městě je největší koncentrace firem, které zajišťují vývoj software. Praha je tedy v tomto ohledu takové malé Sillicon Valley, s nímž se může měřit pouze Brno. Rozhodně byste se ale neměli rozhodovat na základě města, ale kvality služeb. Ověřte si zkušenosti a portfolio vybraného poskytovatele. Nezávazně ho kontaktujte, případně se domluvte na schůzce. Jen tak zjistíte, který z nich bude ten nejlepší.

Publikováno: 05. 02. 2020 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek