Vybíráme tablet

Také jste se „úspěšně“ vyhýbali tabletu a tvrdili, že ho nepotřebujete/nevyužijete? Většině lidí tento přístup trvá do doby, než se s některým z tabletů seznámí tváří v tvář. Ti, kteří kdy měli kompaktní multimediální zařízení v ruce, k němu většinou velmi rychle přilnuli. Není divu, na první pohled zbytečná platforma je při bližším seznámení mnohem praktičtější, než když ji vidíte na promo videu nebo ilustrační fotografii. Ale k věci. Stojíte-li před rozhodnutím, který z tabletů pozvat domů, možná vám pomůže přehled a pár tipů, které jsme pro vás připravili.

Začneme pěkně od podlahy. Na nejlevnější tablety totiž brzy našetříte i z kapesného. Především jde o modely značky GoClever, které jsou k mání již od necelých dvou tisíc korun. Co od takového zařízení čekat? Zázraky určitě ne, nicméně v poměru cena/výkon nelze výrobci skutečně nic vytknout. I ty nejlevnější modely disponují WiFi připojením a ty dražší (např Tab T76GPS) i GPS modulem. Pomalejší procesor sice nedovoluje některé náročnější aplikace, ale na dražším modelu A971 si zahrajete i 3D hry. Pozor, slovo dražší berte s rezervou. A971 stojí lehce přes čtyři tisíce.

Střední třídu, která je asi nejobsáhlejší, záměrně mineme. Najdete v ní celou řadu zajímavých a výkonných zařízení od známých výrobců jako je Asus, Acer, Huawei nebo Samsung. Většinou jde o tablety android, které uspokojí i náročnější uživatele. Výkonný hardware, detailní rozlišení. Jednoduše skvělí pomocníci pro každý den.

Na závěr jsme si nechali nekorunovaného krále, který momentálně segmentu tabletů vládne. Apple iPad 4 má oproti minulé generaci ještě výkonnější chipset A6X a nabízí zhruba dvakrát tak výkonnější grafiku. Displej Retina změn nedoznal, není taky proč – stále se jedná o to nejlepší, čím kdy bylo mobilní zařízení osazeno. Čím se však může iPad 4 pochlubit, je až dvakrát rychlejší bezdrátový přenos, než jak tomu bylo u předchůdce. Reálná rychlost tak může dosahovat až 150 Mbit/s. A to jde, nebo ne? Mimochodem, v App Store na vás čeká cca čtvrt milionu aplikací.

Ať už se rozhodnete jakkoliv, opět doporučujeme levneelektro.cz, které má v nabídce většinu současných tabletů a to za velmi pěkné ceny. Ten svůj můžete mít doma už do 24 hod.

Publikováno: 20. 02. 2013 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Gadgety

Autor: Adam Hájek

Tagy: android tablet | ipad | ipad 3 | ipad 4 | talbet