SEO a online marketing v roce 2016: Jaké jsou současné trendy?

Chcete vydělávat více peněz? V tom případě musíte bedlivě sledovat aktuální trendy v oblasti SEO optimalizace a marketingu. Společně s Ing. Ivo Pačinkem jsme pro vás připravili nástin aktuální situace. Nepřestávejte číst a dozvíte se, co byste v roce 2016 neměli podcenit!

Mobilní web už není nadstandard

Vzpomínáte si na dobu, kdy se o responzivitě webu hovořilo jako o něčem, co vás popostrčí před konkurenci? Současný stav je následující – tvorba responzivního webu je naprostým standardem, protože podíl mobilních zařízení prudce stoupá. V některých oborech poroste až k 50 %. Pokud responzivní web nemáte, zbytečně se připravujete o pozice ve vyhledávání a tím pádem i o uživatele. Ti zbylí, kteří se na váš web dostanou, se budou muset prokousat neresponzivními stránkami, což je možná odradí. Udělejte s tím něco!

Lokální optimalizace

V zahraničí (zejména v USA) je lokální optimalizace samozřejmá. U nás se v minulosti příliš neřešila, ale vypadá to, že svítá na lepší časy. Lokální propagace je výrazně levnější a efektivnější. Soustředíte-li se pouze na určité město nebo region, zvažte úpravu webu pro danou lokalitu. Mohla by se vám hodit tvorba webových stránek Zlín nebo tvorba webových stránek Brno – Ivo Pačinek pro vás vytvoří webovky cílené na zákazníky ve vašem poli působnosti. Podstatná je také off page optimalizace. Ať už vám jde o SEO Brno, jiné město nebo optimalizaci na obecné fráze, stále hrají podstatnou roli odkazy. Metody linkbuildingu se od roku 2015 nijak výrazně nezměnily a význam hraje především kvalita zpětných odkazů.

Nevíte si rady? Najměte si profesionála

Nikdo učený z nebe nespadl a nechcete-li zbytečně ztrácet čas metodou pokus-omyl, obraťte se na specialistu, který se o váš online byznys postará. Ivo Pačinek má více než desetileté zkušenosti s tvorbou webových stránek a na poli online marketingu se pohybuje déle než šest let. Bedlivě sleduje aktuální trendy a zákazníkům pomáhá k vyššímu zisku. Další informace najdete na www.pacinek.cz.

Publikováno: 15. 05. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek

Tagy: online marketing 2016 | seo 2016