Svítící obojek s USB: Praktický pomocník pro všechny pejskaře

Dnes trochu netradičně. Předpokládáme, že většina našich čtenářů holduje i jiným aktivitám, než ne nonostop vysedávání před monitorem. Spousta z vás si dobíjí baterky relaxačními procházkami společně s čtyřnohým kamarádem. A jsou to právě pejsci, kterým jsme se rozhodli věnovat pár řádků. Ale abychom se drželi tématu našeho webu, rozhodli jsme se vám představit praktického pomocníka, který vám ušetří spoustu starostí a stresu. Mimo jiné je opravdu stylový a každý pejskař, který si potrpí na vychytané gadgety, si ho zamiluje na první pohled. O co půjde? O svítící obojek s USB. Vaše psisko ho ještě nemá? Nejvyšší čas mu jeden pořídit!

Co je to USB světelný obojek a proč byste ho měli chtít i vy?

Svítící obojky pro psy neslouží jako náhrada klasických obojků, na které se zapíná vodítko. Jde o doplněk, který má tak trochu jinou funkci. Vzpomeňte si na to, jak jste posledně bezradně hledali svého psa, který se rozhodl prozkoumat husté křoví a nechtělo se mu z něj ven. Problém byl v tom, že byla tma, ve které jste chlupáče nemohli objevit. A pro tyto situace je USB obojek jako stvořený. Díky světelnému obojku budete mít zvířecího druha neustále na očích, byť je venku tma, která by se dala krájet. Předejdete nepříjemným situacím a budete v klidu. Neměli bychom však zapomínat ani na bezpečnostní funkci – pes se svítícím obojkem je mnohem je mnohem viditelnější pro řidiče. Takže až s ním zase jednou večer půjdete na procházku, minimalizujete riziko nehody.

Charakteristika světelného obojku

A teď trochu technických informací. Svítící obojek je vyroben ze silikonu a voda mu nijak neublíží. Pokud se s ním psisko vykoupe, nic se nestane. Uvnitř obojku jsou LED diody, které vyzařují světlo viditelné až na 500 m. Zapínání/rozepínání je snadné a ke zkrácení na požadovanou délku vám postačí obyčejné nůžky. Měli bychom zmínit také 3 programy svícení. Obojek může zářit neustále, ale také pomalu nebo rychle blikat. Světlo je velmi dobře vidět i přes hustší srst. Nabíjení probíhá přes USB port. Tak co na něj říkáte? Můžete si ho objednat za 199 Kč až 229 Kč na www.mujmazlik.cz, kde najdete i klasické obojky pro psy. Ve specializovaném e-shopu mají USB světelný obojek v červeném, fialovém, růžovém, oranžovém, světle modrém a zeleném provedení.

Publikováno: 10. 01. 2015 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Gadgety

Autor: Adam Hájek

Tagy: usb světelný obojek pro psy