Svět videoher - jak si zařídit hernu a které hry jsou aktuálně nejlepší

Jste milovníci videoher a říkáte si, že je na čase zařídit si herní místnost na míru? Máme pro vás několik tipů, jak na to. Kromě toho jsme si pro vás připravili seznam těch nejlepších her pro letošní rok.

Herní soustava

Základem herní počítačové sestavy je herní židle, herní stůl, klávesnice a myš, jeden nebo více monitorů a jeden počítač. Jakmile máte toto základní vybavení, už zbývá jen malý krok ke zdokonalení vašeho herního prostoru. Jak tedy na to?

Herní židle k PC

Protože na herní židli budete trávit hodně času, je důležité vybrat židli, která bude vyhovovat všem vašim potřebám a zajistí vám pohodlí po celou dobu sezení. Může vás lákat zvolit do vaší herní sestavy levnější herní židli, ale taková židle nemusí být kvalitní a mohli byste tak obětovat své pohodlí. Židle určená k hraní počítačových her je funkčně i vzhledově velmi podobná klasické kancelářské židli. Oba typy židlí mají područky, podstavce na kolečkách a často jsou také výškově a úhlově nastavitelné. Pokud se rozhodnete právě pro klasickou kancelářskou židli, myslete stále na kvalitu. Investice do dražší a kvalitnější židle je zároveň investicí do pohodlí a celkové kvality herní soustavy. Některé herní židle mohou mít dokonce masážní funkce pro maximální uvolněnost hráče.

Na co si dát při výběru židle pozor

Při jejím výběru je potřeba brát v úvahu tři nejdůležitější faktory: ergonomii, materiál a velikost. Nezapomeňte si vybrat židli s bederní opěrkou nebo opěrkou celého těla, abyste při dlouhodobém hraní minimalizovali bolesti zad a těla. Mějte na paměti materiál - kůže, umělá kůže a vinyl jsou materiály, které jsou odolné a snadno se čistí, ale nejsou příliš prodyšné. Síťovina, bavlna a mikrovlákno jsou prodyšnější a pohodlnější, ale méně odolné a hůře se čistí. Nakonec se ujistěte, že jste si vybrali židli, která se přizpůsobí vašemu věku, hmotnosti a možnému prostoru.

Herní stůl

Při výběru herního stolu nejsou potřeba tak vysoké nároky. Nejvíce berte ohled na velikost prostoru a typ herní židle. Vyberte takový herní stůl, který má širokou herní plochu, na kterou se vejde veškeré příslušenství, včetně více monitorů. Ideální stůl je takový, který má úložné zásuvky, do kterých je možné ukládat hry nebo ovladače. Některé stoly jsou vybaveny také držáky na pití, aby nedošlo k polití herní výbavy.

Závěrečné tipy na videohry

Zajímá vás, které hry měly v roce 2022 velký úspěch? Vybrali jsme 3, které byly mezi hráči nejoblíbenější. Více se o hrách dozvíte v tomto článku.

The Quarry

Jedná se o hororovou hru od společnosti Supermassive Games. Hra se hraje z pozice třetí osoby a hráč zde přebírá kontrolu nad devíti teenagery, kteří musí přežít noc na chatě. Všechny postavy mohou zemřít několika různými způsoby.

Rogue Legacy 2

Tato hra byla vyvinutá a vydaná společností Cellar Door Games. Jedná se o pokračování hry z roku 2013 a je založená na žánrech roguelike a metroidvania. Ve hře hráč hraje za různé typy postav (rytíř, lukostřelec nebo mág), jejichž úkolem je prozkoumávat generované prostředí, sbírat poklady a porážet nepřátele.

Ghostwire: Tokyo

Ghostwire: Tokyo je akční hra z roku 2022 vyvinutá společností Tango Gameworks. Hra se hraje v první osobě a hráč zde může používat různé nadpřirozené schopnosti, aby porazil duchy a přízraky, kteří straší v Tokiu.

Publikováno: 20. 11. 2022

Kategorie: Hry

Autor: Adam Hájek