Obliba online her stoupá. Víme proč!

Na doby, kdy jsme pařili prvního Wolfensteina, později Transport Tycoon, Age Of Emires a další nezapomenutelné pecky, vzpomínáme čas od času se slzou v oku všichni. Jenže čas vrátit nejde a proč instalovat emulátory, když na nás herní studia chrlí jednu pecku za druhou. Perfektní grafika, vynikající hratelnost, strhující hudební doprovod a scénář, který jako by vyšel z pera některého Stevna Kinga – to jsou neoddiskutovatelné vlastnosti dnešních počítačových her. Nebo by alespoň měly být. Tak proč sakra tolik lidí hraje „přiblbé“ onlinovky?!

Před deseti lety byl český internet stále v plenkách a není divu, že jsme se bavili nad legračními flashovkami a přes ICQ hrdě přeposílali odkazy na čerstvě ulovené kousky. Ale co uživatele na online gameskách přitahuje dnes? A pozor, řeč není jen o dámském obecenstvu, které ještě nestačilo dostatečně přičichnout k plnohodnotným krabicovkám. Inu důvod je prostý, i online hry totiž doznaly spoustu změn a často nabídnou mnohem více než ty, za které musíme platit. Perfektním příkladem je portofilo vývojářů z BIGPOINT. Těm se povedlo skloubit originální nápady, výbornou hratelnost se slušivým grafickým kabátkem a dalšími atributami, bez kterých si generace dnešních hráčů nedokáže hru představit.

TOP online hry, u kterých se nudit rozhodně nebudete

BIGPOINT se dostal do povědomí hráčů povedenou simulací farmy s všeříkajícím názvem FARMERAMA. Dost možná jste ji zkoušeli i vy. Obrovský úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a maníci z BIGPOINTu začali usilovně makat i na dalších gameskách.

Na principu Farmerama vznikl manažerský simulátor letiště, Skyrama, ve kterém musíte zpoza ředitelského křesla přeměnit bezvýznamné malé letišťátko v uznávaný mezinárodní uzel. Populární jsou i další strategie, tentokrát z prostředí slunného Karibiku. Ve hře Piratestorm se přenesete o pár století zpět a v roli ukrutného piráta potápíte jednu bukanýrský koráb za druhým. Tedy do té doby, než sami půjdete ke dnu, kde si na vašich ostatcích smlsnou všudypřítomní žraloci.

Poslední vlaštovkou, o které se zkrátka musíme zmínit, je i epické fantasy dobrodružství (jak zní na webu) Drakensang. Ve 3D izometrické RPG (neboli Diablovce) na strategii zapomeňte – v Drakensangu jde o krk a je jen na vás, jestli se nepřátele rozhodnete kosit mečem alá Barbar Conan, nebo je zmáknete pěkně stylově, po kouzelnicku.

BIGPOINT má na svědomí mnohem více povedených kousků a na své si tak přijde prakticky každý. Kompletní přehled najdete na cs.bigpoint.com a můžete si je zahrát zcela zdarma. Drakensang

Publikováno: 25. 12. 2012 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Hry

Autor: Adam Hájek

Tagy: bigpoint | bigpoint.com | drakensang | farmerama | nejlepší online hry | online hry | online hry zdarma | pirate storm