Výhody sídla firmy v Praze dříve či později ocení na 90 % podnikatelů. Jak si správně vybrat, aby se to týkalo i vás?

výhodám sídla firmy v Praze lze počítat hned několik důležitých věcí, které mohou velmi pozitivním způsobem ovlivnit celé vaše podnikání. Které to jsou a jak se v nabídkách poskytovatelů pražských firemních sídel co nejlépe zorientovat? Připravili jsme dnes pro vás pár zajímavých informací, jejichž využití může vaši volbu značně usnadnit.

Výhod sídla firmy v naší metropoli můžete využít i vy

Samozřejmě za předpokladu, že budete považovat takovou věc za užitečnou a že to umožní i stav vaší firemní kasy. Každý totiž po sídle svojí společnosti v Praze z nejrůznějších důvodů toužit nemusí a zdaleka ne každý si ho pak z finančních důvodů může dovolit. Pořízení či pronájem adekvátních kancelářských či obchodních prostor je v našem hlavním městě věcí mimořádně nákladnou a to zejména v případě, že se rozhodnete pro některou z prestižních lokalit. K takovým patří především značná část centra zahrnující Václavské a Staroměstské náměstí i s řadou přilehlých ulic, dále pak Národní třída, část Vinohrad, Malá Strana nebo Hradčany. Možností je zde skutečně spousta a jedna zajímavější než druhá.

Proč právě Praha?

Jednoduše proto, že je správním i ekonomickým centrem naší republiky. Nalézá se zde tolik významných institucí a firem jako nikde jinde v zemi a pokud jde o počet obyvatel a tudíž i příležitostí k rozmanitému byznysu, může Praze konkurovat jen málokteré město v celém středoevropském regionu. Možností k navázání nových obchodních kontaktů i k rozšíření vaší klientely je tu nepočítaně a nabízí se tedy otázka, proč toho nevyužít a s trochou štěstí neposunout vaši společnost do vyšších pater byznysu? Snad kvůli vysokým nákladům, s nimiž je zde při pořízení sídla společnosti nutné počítat? A co zkusit virtuální kancelář? Že je to pro vás zcela nový pojem? Nevadí, trochu vám napovíme.

Služeb virtuální kanceláře využívá již 20 % našich firem

Pokud by vás a váš byznys snad měla brzdit v rozletu jen finanční náročnost firemního sídla v naší metropoli, můžete se poohlédnout po službách některého z poskytovatelů tzv. virtuálních kanceláří. Toto řešení je vhodné pro řadu oborů a díky svojí komplexnosti je v rámci celé republiky již využíváno zhruba pětinou tuzemských společností. Podle dostupných údajů je naprostá většina z nich se svojí volbou dlouhodobě spokojena. A není divu. Za měsíční poplatek, který se nejčastěji pohybuje jen v řádu stokorun, získaly pro svoje podnikání některou z prestižních pražských adres a k tomu i balík standardních kancelářských služeb, které většinou dokáží plnohodnotně suplovat chod jejich skutečné kanceláře.

Jak poskytovatele této služby vybrat?

Poskytovatelů virtuálních sídel je na trhu celá řada a výběr toho nejvhodnějšího tak nemusí každému připadat snadný. Obzvláště Praha pak vzhledem ke svojí atraktivitě nabízí v tomto ohledu mnoho možností a její obliba roste nejen mezi tuzemskými firmami, ale i mezi těmi zahraničními. Nejprve si proto vámi vytipovaného poskytovatele sídla důkladně proklepněte, protože seriózní přístup k plnění všech sjednaných služeb a závazků nemusí být stejně jako v jiných podnikatelských oborech ani tady žádnou samozřejmostí. Pro hladké fungování vaší firmy je přitom životně důležité, aby vaše virtuální kancelář byla provozována co nejlépe a v souladu se všemi zákony a předpisy. Jestliže při prověřování nenarazíte na žádné negativní informace, soustřeďte se už pouze na následující: 1) Jak zajímavou a prestižní adresu vám poskytovatel virtuálního sídla nabídne. 2) Jaké další služby vám budou k dispozici. 3) Na kolik vás takový servis měsíčně přijde.

4740 firem na jedné adrese

Ano, i s tím se můžete v Praze setkat. Popularita některých adres využívaných za účelem zřízení firemního sídla je až neuvěřitelná. Není však určitě žádným překvapením, že pomyslnému žebříčku těchto oblíbených lokalit vévodí hned několik takových, které se nacházejí právě v našem hlavním městě. Které pražské adresy to jsou?
Adresa Množství firem
Rybná 716/24 4740
Kaprova 42/14 2849
Jaurisova 515/4 2077
Kubelíkova 1224/42 1516
Revoluční 1082/8 1291

Získat můžete opravdu hodně

Rozumně vybraný poskytovatel vašeho virtuálního sídla vám pro podnikání zajistí v prvé řadě „dobrou adresu“ v některé z lukrativních pražských lokalit. Taková věc s sebou obvykle přinese zvýšený zájem zákazníků i některých potenciálních obchodních partnerů o vaši firmu. Aby vše hladce šlapalo a rostoucí nápor nové klientely nebyl nad vaše možnosti, je nutné, aby bezchybně fungovalo také vaše zázemí. Řeč je zde o co nejkvalitnějším servisu, kterého se vám musí v rámci virtuální kanceláře bezpodmínečně dostat. Volba poskytovatele firemního sídla je tedy nanejvýš důležitá, má-li mít na váš byznys skutečně pozitivní efekt. Praha je pak v tomto ohledu ideálním městem, kde se dá dosáhnout těch nejvýraznějších podnikatelských úspěchů. Nebo snad znáte lepší místo? A které?

Publikováno: 31. 10. 2018

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek