Největší výhody OS Linux. Anebo proč byste měli pozvat tučnáka do PC i vy?

Nejrozšířenějším operačním systémem na světě je Windows, nicméně poměrně dost uživatelů zvažuje přechod na Linux. Patříte mezi ně i vy? V dnešním článku se budeme věnovat základní charakteristice a nesporným výhodám tohoto open source OS. Možná se po přečtení rozhodnete zúčastnit školení Linuxu a rozšíříte si obzory.

Je zdarma

Největším „tahákem“ Linuxu je skutečnost, že je k dispozici zcela zdarma. Operační systém je šířen v podobě distribucí, z nichž většina obsahuje předinstalovaný balík softwaru. Ten může zahrnovat kancelářské aplikace, grafický editor, multimediální programy a spoustu dalšího software. Nezaplatíte za něj ani korunu.

Je bezpečný

Další vlastností, kterou Linux vyniká nad ostatními OS, je vynikající zabezpečení. Počítače vybavené Linuxem zpravidla nepoužívají žádný antivirový systém. Je to dáno skvělou strukturou systému, díky které odolá většině známým komplikacím. Viry, spyware, malware a jiné nepříjemnosti nemají v Linuxu (téměř) šanci.

Je intuitivní a rychlý

Práce s Linuxem je rychlá a jednoduchá. Stačí se naučit základní postupy a zjistíte, že běžné využití systému není ani zdaleka tak komplikované, jak jste si možná doposud mysleli. Na druhou stranu vám může školení v Linuxu otevřít nové možnosti. Pokročilou znalost systému využijete při práci ve velkých IT firmách, které tento OS využívají na svých serverech.

Je nenáročný

V neposlední řadě musíme zmínit také propracovanou architekturu, díky které lze Linux používat i na starších počítačích. Konkurenční operační systémy vyžadují mnohem vyšší výkon, ale „tučňák“ si vystačí i s málem.

Chcete se o Linuxu dozvědět více? Zajděte si na školení

Mohli bychom pokračovat, protože výše zmíněné výhody představují jen základ toho, co vám Linux nabídne. Nejlépe však uděláte, když si OS nainstalujete a vyzkoušíte ho. Spoustu edukačních materiálů najdete na internetu (např. praktické ukázky na YouTube) a v literatuře. Mnohem efektivnější je ovšem profesionální školení Linux, které je vždy aktuální a navíc se můžete zeptat lektora na vše, co vám není jasné. Tučňák skoleni-ict.cz Školení Linuxu pro začátečníky i pokročilé uživatele pořádá společnost ICT Pro. Během intenzivních kurzů se dokonale zorientujete v administraci, správě síťového prostředí, tvorbě shellových skriptů a spoustě dalších oblastí, které s Linuxem souvisí.

Publikováno: 18. 02. 2015

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek

Tagy: školení linux | výhody linuxu