S notebooky HP na herní PC zanevřete i vy

Uživatelé stolních PC (kterých mimochodem výrazně ubývá) se ještě před několika lety notebookům vysmívaly. Důvod byl prostý, laptopy nikdy nedosahovaly takového výkonu, jako nadupané herní PC a nemohli jsme si na nich zahrát poslední herní šlágry. Technologie však výrazně pokročily a PéCéčkářům došly argumenty. Moderní notebooky plně konkurují strojovnám mastodontních rozměrů a některé se dokonce honosí přídomkem „herní“. Pokud v současné době uvažujete o novém železe, které vám bude sloužit převážně k hraní, rozhodně byste na ně neměli zanevřít.

Výkonný herní notebook do 15 000? Pro HP žádný problém

Stolní PC se pomalu, ale jistě dostává do propadliště dějin a za pár let je budeme vídat maximálně v muzeu. Na herní notebooky dnes nedají dopustit ani bývalí odpůrci, kteří si užívají mobility a hrají kdekoliv a kdykoliv. Výrobci jsou hráčům na ruku a neustálými upgrady modelů pružně reagují na jejich potřeby. Jedním z nich je i společnost Hewlet Packard, která má pro vášnivé hráče celou řadu variant. Mezi nejlevnější patří model HP Pavilion g6-2225sc s 15,6'' HD displayem (technologie BrightView s LED podsvícením), pamětí 4 GB DDR 3 a dvoujádrovým procesorem Intel Pentium B980. O grafiku se stará AMD Radeon HD 7670M/2GB. Před několika lety by byla podobná hráčská sestava v ceně 12 000 korun utopií. Na Pavilionu si sice zahrajete většinu nových her, ovšem pro opravdové fajnšmekry má Pakárd mnohem výkonnější železo.

 HP PavilionHP Envy – hliníkový ďábel s nejvýkonnější grafickou kartou

HP Envy dv7-7236ec není žádný drobeček. Se 17,3'' displayem (zvládá rozlišení až 1920 x 1080) a váhou 3,14 kg bohužel není příliš vhodný ke každodennímu přenášení, ale rozhodně nezabere tolik místa jako klasické herní PC. Výrobci nedali modelu přídomek Envy („závist“) pro nic za nic. Procesor Intel Core i7-3630QM, paměť 8 GB 1600 Mhz DDR3 SDRAM (s možností rozšíření na 16 GB), terabajtový pevný disk a grafická karta NVIDIA GeForce GT 650 M slibují opravdu nevšední hráčské zážitky. S cenou lehce pod 30 000 korun sice nepatří k nejlevnějším, ale to bychom od špičkového herního notebooku s hliníkovým povrchem ani nečekali... HP Envy