Potřebujete pomoci s Facebookem?

Facebook má svůj boom za sebou a jeho popularita už nestoupá tak strmě, jako tomu bylo před lety. Přesto jde o nejrozšířenější a nejoblíbenější sociální síť, kterou momentálně využívá více než 325 milionů aktivních uživatelů, tedy zhruba každý 21. člověk. Přihlédneme-li k tomu, že přístup k internetu má přibližně jedna čtvrtina obyvatel, dostaneme se k poměrně zajímavým číslům. Svůj vlastní profil na Facebooku má teoreticky každý pátý člověk. Cože? Vy ho ještě nemáte a netušíte, jak to na něm chodí? Nebuďte včerejší a přidejte k více než deseti milionům českých profilů i ten váš! Prozradíme vám, jak na to.

Poprvé na Facebooku

Facebook je promyšlený nástroj, díky kterému můžeme být v kontaktu s přáteli, stejně jako navazovat nové známosti. Na začátku všeho je jednoduchá a rychlá registrace. Najdete ji na adrese facebook.com a nezabere vám více než pár minut. Postupujte podle instrukcí a vyplňte všechny vyžadované údaje. Stránku si nastavte tak, aby vám vyhovovala a nezapomeňte ji doplnit o pěknou profilovou fotografii. Součástí profilu mohou být nejrůznější „fíčurky“ v podobě kalendáře akcí, videí či aplikací. Výsledná podoba profilu bude záležet na vaší kreativitě.

A co dál?

Vlastní profil už máte a teď nezbývá, než se poohlédnout po přátelích a sdílet s nimi fotografie, komentovat ty jejich a vůbec se všelijak angažovat ve virtuálním dění. Pro neználky, kteří na Facebooku profil nemají, to možná vyznívá jako jedna velká nuda, ale opak je pravdou. Na téhle sociální sítí to (zatím) žije a jakmile se jednou připojíte, už není návratu. A až vás omrzí tlachání, přesedlejte na některou ze zábavných onlinovek. Oblíbená Facebook hra Farmville nebo Mafia Wars vám poskytnou spoustu hodin zábavy a rozhodně stojí za to je vyzkoušet. Jakmile se s Facebookem skamarádíte, neváhejte ho využít ve svůj prospěch. Není tajemstvím, že jde o silný marketingový nástroj, který vám může výrazně pomoci vašemu e-shopu nebo jiným online projektům. Nevíte-li si s nastavením rady, mrkněte se na šikovnou příručku http://facebook.jak-na-to.eu/.