Další weby do vašich záložek: katalogy televizí a rádií, které vysílají online

Televizních kanálů přibývá jako hub po dešti a jen málokdo z nás by je dokázal všechny vyjmenovat. Někteří je navíc neumí ani naladit a protože nechtějí vyhazovat peníze za technika, který by za ně nové kanály naladil, „pro jistotu“ zůstávají u několika málo stanic. Je to i váš případ? Nemáte-li tušení, jak se na satelitu nebo kabelové televizi ladí nové stanice, prozradíme vám, jak na to.

Proč kupovat televizi, když ji můžeme sledovat na internetu

Každý televizní kanál má specifické nastavení, o kterém si můžete přečíst v katalogu online televizí na www.tv-online.tv-on-line.cz. Dobrá zpráva je, že některé stanice ani ladit nemusíte – můžete si je pustit rovnou v prohlížeči. Mnoho televizních stanic provozuje TV online a jejich seznam najdete na zmíněném webu. Kromě českých kanálů (Nova – zprávy, ČT 1, ČT2, ČT 24 živě, ČT Sport, Óčko...) jsou v katalogu také slovenské a další zahraniční stanice (také Eurosport a BBC News). Sledování televize online oceníte vždy, když nebudete mít po ruce klasickou televizi, ale i při pobytu v zahraničí.

Rádiopřijímač? Přežitek, který díky internetu dávno nepoptřebujeme

Neméně populární službou je také rádio online, jejichž seznam najdete na dalším specializovaném katalogu na www.radia-online.eu. Zatímco v případě televizních kanálů je výběr poněkud chudý, internetové rádio provozují nejen známé, ale i lokální stanice. A ani k jejich poslechu nebudete muset stahovat žádnou speciální aplikaci, internetová rádia lze poslouchat přímo na webu.

Publikováno: 09. 07. 2013 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Zajímavosti

Autor: Adam Hájek