V online vzdělávání je budoucnost

Všelijaké online kurzy se na internetu objevují už několik let. Pro spoustu lidí jsou stále zahaleny tajemstvím, ale ti, kteří je vyzkoušeli, mají jasno. V online vzdělávání je budoucnost. Skeptici vznáší spoustu otázek. Je možné se z obrazovky naučit tolik jako od živého učitele? Nesnižuje tahle forma vzdělání komunikační dovednosti? Nechybí při koukání do obrazovky praxe? Je možné věřit lektorům, když výukové video může dneska na internet nahrát každý? Pokud i vás trápí tyto otázky, měli byste se pustit do učení. Vyberte si nějaký online kurz na českém vzdělávacím portále VimVic.cz a začněte se vzdělávat v oboru, který vás baví. Sami uvidíte, jak to vlastně funguje.

Žádné výmluvy nepomůžou

Online kurzy jsou vhodné opravdu pro kohokoliv. Neuplatníte žádné výmluvy, jakými bývají nemožnost dojíždět do školy či nedostatek času. Pozor na to, protože právě výmluvy bývají často důvodem, proč se někomu nedaří uspět. Čtvrt hodinky denně si určitě vyšetříte a nebudete se kvůli tomu muset hnout z domu. Vlastně ani nepotřebujete počítač. Kurz si pustíte na mobilu či tabletu.

Není to méně efektivní

Především starší lidé, kteří nejsou tolik sžití se světem internetu a moderních technologií, mají občas starost, že z koukání na nějaké video se nic nenaučí. To je ale omyl. Zrakem vnímáme až 80 % informací, takže vizualizace a ukázky ve videu jsou opravdu efektivní. Když k tomu ještě slyšíte mluvený komentář lektora, zapamatujete si velké množství věcí. Kromě toho jde většina online kurzů ještě dál než jen ke koukání na videa. Lektoři připravují také domácí úkoly, soubory a materiály k výuce. Záleží na tom, o čem daný kurz je. S materiály ke stažení u každé lekce se setkáte například u kurzu Jak založit e-shop. Připravila ho Petra Mikulášková, která se podílela na vytváření projektu Certifikace Heureky a napsala vlastní knihu o e-shopech. To tedy boří další mýtus – online kurzy vedou zkušení odborníci! Tedy aspoň na VimVic.cz. Jestli stále ještě pohlížíte na online kurzy spíš negativně, nemůžeme vám poradit nic lepšího než nějaký na vlastní kůži vyzkoušet. Na VimVic.cz je výběr dost široký.

Publikováno: 04. 10. 2016 / Aktualizováno: 31. 07. 2023

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek

Tagy: online vzdělávání