Poslední šance na operační systém Windows 10 zdarma. Pořiďte si ho s repasovaným notebookem!

Microsoft momentálně umožňuje bezplatný upgrade starších operačních systémů na Windows 10 zcela zdarma. To se má od 29.7. 2016 změnit. Pokud si pohráváte s myšlenkou na pořízení nového notebooku, příliš dlouho neváhejte. Samotný systém se totiž aktuálně prodává za cenu, která převyšuje průměrnou cenu repasovaného počítače. V podstatě tak můžete získat skvělý operační systém Windows 10 zcela zdarma. Podrobnosti se dočtete v tomto článku.

Proč si pořídit repasovaný notebook?

Nový laptop nemusí být drahý. Nejlevnější modely jsou k dostání za slušné peníze. Přesto jsou repasované počítače atraktivní alternativou. Důvodů je hned několik. Největším lákadlem je poměr ceny a užitých vlastností. Repasované notebooky jsou stále výrazně levnější než nové stroje z low-endového segmentu. A přestože jsou staršího data výroby, parametrově jsou minimálně srovnatelné. Například u známého prodejce LevnaPC najdete repasované notebooky od renomovaných výrobců. Jedná se o modely, které patřily do střední a vyšší třídy, takže jsou výkonově dostačující i dnes. Respektive si s nimi vystačí méně nároční uživatelé, kteří by se tak jako tak spokojili se novým low-endovým notebookem. Na otázku, zda jsou repasované notebooky opravdu tak kvalitní, jak prodejci tvrdí, bohužel neexistuje jednoznačná odpověď. V případě spolehlivého prodejce jako LevnaPC však získáte záruku na 12 měsíců. V nabídce jsou pouze notebooky ve špičkovém stavu. Není proto důvod k jakýmkoliv obavám. Porouchat se vám může i nový notebook.

Proč využít možnost bezplatného upgradu na Windows 10?

Většina repasovaných notebooků je k dostání s licencí na Windows 7/8. Přestože jde o zdařilé operační systémy, Windows 10 jde v mnoha ohledech dále. Tato intuitivní platforma nabízí jednoduché ovládání a spoustu zajímavých „vychytávek“, které byste ve starších verzích nenašli. Mezi největší přínosy nejnovějšího Windowsu patří přístup k Microsoft Store, kde se nachází bohatý nabídka aplikací. K dalším výhodám patří propojení s mobilními zařízeními od Microsoftu a budoucí podpora zařízení od konkurenčních výrobců. Cílem Microsoftu je absolutní integrace všech přístrojů a maximální uživatelský komfort. windows-10 Operační systém Windows 10 je samostatný a sám si vyhledá a nainstaluje potřebné ovladače. Za pozornost stojí také cloudové úložiště Onedrive, zdařilý internetový prohlížeč EDGE či zprávy Skype. Microsoft se nechal slyšet, že Windows 10 je poslední verzí a žádné další operační systémy již vycházet nebudou. Pouze aktualizace na Windows 10. Upgrade ze starší verze naprosto bezproblémový a trvá cca 3 hodiny. Výrazně rychlejší je čistá instalace, která trvá pouze 15 minut. Nebudete-li s nejnovější verzí operačního systému Windows z nějakého důvodu spokojeni, můžete se vrátit ke starší verzi.

Proč nemít strach z toho, že starší notebook nový Windows „neutáhne“?

V minulosti měli na nejnovější verze operačního systému Windows nárok uživatelé s odpovídajícím hardware. Windows 10 je paradoxně na starších počítačích ještě svižnější než Windows 7 a 8. Rozhodně se nemusíte bát, že by byl na repasovaném notebooku pomalý. Microsoftu se optimalizace systému podařila na výbornou.

A proč se po repasovaném notebooku poohlédnout právě u LevnaPC?

Na www.levnapc.cz najdete kvalitní repasované notebooky značek Dell, HP, FujitsuSiemens, Lenovo i jiné značky. Ceny jsou velmi nízké a na většinu notebooků dostanete záruku na 12 měsíců. Jednotlivé notebooky si lze v rámci objednávky nakonfigurovat podle svých představ – například navýšit paměť, přikoupit externí DVD-RW mechaniku či prodloužit záruku na 2 roky.