Na co se zaměřit při výběru šperku online?

Nakupování na internetu je přímo spjato se současnou dobou. Většina z nás se totiž jasně orientuje na to, aby nakoupila:
  • Jednoduše z pohodlí domova
  • S jistotou bohatého výběru
  • Za ty nejlepší ceny na trhu
Nakupovat na internetu lze dnes skutečně cokoliv. My se však zaměříme na několik rad, které jsou spojeny s tím, jak online kupovat právě šperky. A je jedno, zda se jedná o zlaté šperky ve formě prstenů, nebo půjde o náušnice, různé řetízky, náramky nebo mnoho dalšího. To vše dnes tuzemské eshopy nabídnou.

Jednoduchý výběr by měl být základem

Jak jsme výše uvedli, možností co budeme chtít kupovat je více než dost. Samozřejmě nikdo z nás nechce trávit nákupem dlouhé hodiny. S tím souvisí i možnost jednoduchého třídění daných šperků. Měli bychom si tak vybrat jak konkrétní sortiment, tak třeba také konkrétní materiál, stejně jako případnou velikost nebo délku. Co by také nemělo chybět, to je i řazení podle ceny. Rázem se před námi objeví jenom ty možnosti, které nám budou vyhovovat. Dobré je také třídit zboží dle oblíbenosti. To nám poradí v tom, jaké možnosti patří mezi nejprodávanější.

Nezapomínejte ani na doplňkové služby

Pokud jsme se sortimentem spokojeni a máme vybrán konkrétní šperk, je dobré zaměřit se i na možnost doplňkových služeb. I ty by dnes měli patřit mezi něco skutečně samozřejmého. Tím se oddělují profesionální eshopy od těch garážových. Kupujeme-li třeba zásnubní prsteny za vyšší ceny, měli bychom mít možnost nakoupit na splátky. Ideální, pokud nemáme dostatek hotovosti. Stejně tak by měla být samozřejmostí i služba spojená s možností zabalit zásilku diskrétně. Pokud se tedy dostane do rukou přítelkyni, zaručeně nepozná, co je uvnitř. Dobrou doplňkovou službou je ale i dárkové zabalení, nebo třeba možnost vybrat si bezplatně krabičku na prsten. I to dnes řada eshopů již nabídne.

Možnost vrácení, nebo výměny

Další věc, na kterou bychom měli hledět, jsou specifika obchodních podmínek. Dnes jsme ze zákona chráněni tím, že máme právo na vrácení v rámci celých čtrnácti dní. Některé eshopy ale danou lhůtu prodlužují. Stejně tak nemusí chybět možnosti výměny nakupovaného šperku za jiný. To se může hodit třeba v případě, kdy se stříbrné náušnice přímo netrefí do vkusu naší dívky a tak budeme nuceni zboží vyměnit za jiné. Správný internetový obchod by nám to umožnit měl. Zde ale pozor na takové šperky, které byly upraveny na míru. Na ně se možnost vrácení nemusí vztahovat. A to proto, že pro obchod by byl takový šperk již dále neprodejný. V tomto směru mají samozřejmě i oporu v zákoně.

Kvalita eshopu a zákaznický servis

Pozitivní reference, dostupné kontaktní údaje, stejně jako například i pozitivní hodnocení na srovnávačích cen. Snaha vyhovět, nabídka alternativ, nebo propracovaný proces objednávky a výběru plateb. Ani na to bychom neměli zapomínat.

Publikováno: 23. 07. 2015

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek