Jak vytvořit server hosting pro Minecraft?

Psal se rok 2009 a pod rukama švédského vývojáře Markuse Perssona vznikl fenomén, který navždy ovlivnil historii počítačových her. Bylo to v době, kdy s něčím podobným nikdo nepočítal. Hry vznikaly, nějakou dobu se hrály a nakonec upadly v zapomnění. Vlastně se do děje doteď, ovšem svět z kostek stojí dodnes a přibyly k němu mnohé další. Vznikl celý vesmír, nebo spíše galaxie... Počet hráčů Minecraftu je ohromný. Celosvětově se prodalo více než 121 milionů kopií, vznikají fancluby, festivaly, bytové doplňky... Ale o tom tento článek není. Tak nějak předpokládáme, že Minecraft znáte jako svoje boty. A protože vás již zřejmě omrzel klasický singleplayer a nechcete využívat předplacenou službu Minecraft Realms, rozhodli jste se, že si založíte vlastní server. Jak na to?

Založení Minecraft serveru zdarma

Vytvoření Minecraft serveru není složité (rozumějte – pokud jste technicky zdatnější), ale neobejdete se bez serverové verze Minecraftu a program Hamachi. Počítejte však s tím, že na server vytvořený tímto způsobem nelze přidávat vlastní modifikace ani pluginy. Jde spíše o způsob, jak se se problematikou Minecraft serveru seznámit, naučit se příkazy apod. Přesný postup vytvoření Minecraft serveru a seznam příkazů snadno vygooglujete. Výhodou tohoto řešení je, že je zdarma. Ale jak už to tak bývá, co je zdarma, má i nevýhody. V případě daného řešení jde o značně omezené možnosti a fakt, že jsou hráči závislí na hostiteli. Když server nezapnete, nezahrají si. A nepředpokládáme, že ho budete mít v provozu non-stop.

Placený Minecraft server hosting

Když se nabízí možnost, jak si založení MC serveru zjednodušit, proč ji nevyužít? Profesionálové vědí, jak na to a není důvod jim nedůvěřovat. Navíc jde o velmi levnou záležitost – když si spočítáte, na kolik by vás vyšla elektřina v případě provozování serveru na vlastním PC, dojdete k závěru, že je výhodnější placená varianta. K tomu nejlepšímu na českém internetu bezesporu patří Minecraft server přes gamehosting.cz. Služba hostuje více než 400 MC serverů, nabízí ochranu před DDoS útoky, technickou podporu, neomezený počet slotů a mnoho atraktivních módů a pluginů, jejichž instalace je velmi snadná. Počítat můžete také s automatickými zálohami – probíhají každé dvě hodiny. Velkou výhodou placeného Minecraft serveru je komfort. Nemusíte se o nic starat, protože veškerou údržbu a aktualizace zajistí podpora. Správa probíhá v intuitivním rozhraní moderního administračního panelu, a administrace navíc automaticky uděluje věrnostní a množstevní slevy. A pokud potřebujete další důvod, proč vyzkoušet placený Minecraft server hosting na gamehosting.cz, požádejte si o třídenní přístup zdarma. Budete mít dost času na otestování.

Publikováno: 08. 02. 2019

Kategorie: Hry

Autor: Adam Hájek

Tagy: jak udělat minecraft server | jak vytvořit minecraft server