Jaká je ideální teplota pro práci v kanceláři?

Spustí se alarm. Poté, co se zaměstnanci s námahou dostanou z postele, je čeká další výzva: Jaké je vhodné oblečení do dnešního počasí - navenek i do kanceláře? Teplota v kanceláři je důležitá nejen pro pohodlí zaměstnanců, ale může také přímo ovlivnit efektivitu. Průzkum společnosti CareerBuilder uvádí, že 53 % zaměstnanců tvrdí, že jsou méně produktivní, když je v kanceláři příliš chladno, což vyvolává otázku za milion: Jaká je ideální teplota v kanceláři?

Zde je několik definitivních názorů na tuto odvěkou debatu.

Pokud vás následující zjištění motivují k pořízení mobilní klimatizace do kanceláře, poohlédněte se po ní na klimatizace.zde.cz. EPROFI.CZ s.r.o. provozuje také další e-shopy, ve kterých seženete například elektrocentrály FOGO, mobilní topidla, odvlhčovače a vibrační pěchy.

Podle PGi Community

Když jsme se našich zákazníků zeptali, zda teplota ovlivňuje produktivitu na jejich pracovištích, všichni se shodli, že zcela jistě ano. Při sestavování jejich názorů se snadno ukázalo, že nevhodná teplota v kanceláři, ať už příliš vysoká nebo příliš nízká, nutí zaměstnance soustředit se na hledání způsobů, jak regulovat svou tělesnou teplotu. To následně drasticky narušuje pracovní proces.

Tip: Článek na téma teplota v kanceláři najdete i zde.

Podle výzkumu Cornellovy univerzity

Dřívější výzkumy této žhavě diskutované otázky dospěly k závěru, že chladnější teploty mají tendenci zvyšovat a podporovat produktivitu. Postupem času však výzkum ukázal, že ideální teplota v kanceláři může být ve skutečnosti vyšší, než se původně předpokládalo.

Měsíc trvající studie teploty v kanceláři, kterou provedli vědci z Cornellovy univerzity, například zjistila, že zaměstnanci pracující při teplotě 25 °C dělají méně chyb při psaní a mají vyšší produktivitu. Při této teplotě vědci pozorovali, že zaměstnanci píší na klávesnici 100 % času s 10 % chybovostí. Pro srovnání s chladnou alternativou, při teplotě 20 °C psali zaměstnanci na klávesnici přibližně 54 procent času s chybovostí 25 procent.

Nejnovější výzkumy toto tvrzení nadále potvrzují. Průzkum prostředí v budovách, který provedli vědci z University of Sydney a Queensland University of Technology, dospěl k závěru, že vyšší teploty nemají negativní vliv na výkon mozku ani produktivitu.

Spolu s produktivitou mohou tyto vyšší teploty aktivovat pocity důvěry a empatie vůči našim kolegům. Teplé kancelářské prostředí tak může dále podporovat naplňující mezilidské vztahy mezi zaměstnanci.

Vítězná teplota je

Mějte na paměti, že ideální teplota v kanceláři může mírně kolísat v závislosti na druhu práce a lidech, kteří úkol plní. Například ženy mají tendenci se ochlazovat snadněji než muži. Teplé prostředí může zefektivnit tvůrčí schůzky a schůzky zaměřené na spolupráci, protože vyšší teplota vyvolává pozitivní a příjemné pocity.

Všichni ovšem víme, jak nepříjemné a rušivé může být příliš horké prostředí. Prozatím jde o to, abyste našli zlatou střední cestu a nedosahovali extrémů kancelářské tundry nebo pouště. Chcete-li podpořit příjemný a produktivní pracovní prostor pro své zaměstnance, nastavte termostat v kanceláři na příjemnou teplotu mezi 22 a 25 °C.

Publikováno: 10. 04. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek