Jak to chodí v servisech notebooků? Víme, kolik ušetříte v neautorizovaném!

Porouchal se vám notebook? Neodepisujte ho a pošlete ho do neznačkového servisu! Ušetříte tisíce korun, které byste vynaložili za opravu v autorizované opravně. Rozdíly cen servisních služeb jsou tak výrazné, že jim možná nebudete věřit… Na dané téma jsme hovořili z techniky ze servisního centra ABAX a dozvěděli se, jaké částky u nich zákazníci běžně ušetří.

Kdo šetří, má za tři... ale i za více!

Servis Acer Karlovy Vary uvedl, že jednou z častých závad je „vytuhnutí“ notebooku krátce po startu. Zatímco autorizovaný servis v takovém případě provádí výměnu celé základní desky, technici z ABAXu pouze přepájí nebo vymění čipovou sadu. Je-li RAM a HDD v pořádku, není k výměně desky žádný důvod. Zákazník ušetří spoustu peněz – v autorizovaném servisu by ho oprava stála cca 6 - 7 tisíc korun, v neautorizovaném servisu zaplatí méně než polovinu. Servis HP Karlovy Vary porovnal opravu notebooku s porouchaným LCD. Počítač se po zapnutí nerozsvítí a svítí pouze stavová kontrolka. Autorizovaná opravna by závadu řešila výměnou základní desky. Pobočka servisního centra ABAX provede demontáž, diagnostikuje závadu, opraví DV měnič a SB controller na základní desce a na závěr provede profylaxi vnitřního prostoru notebooku. Zákazník ušetří 3 - 4 tisíce korun. notebook Servis Asus Karlovy Vary doplnil, že k častým závadám patří také porucha akumulátoru. Notebook funguje pouze na zdroj, ale nenabízí akumulátor. Příčinou bývají vadné obvody DC/DC měniče, což autorizovaný servis řeší… jak jinak, než výměnou celé základní desky. Přitom stačí opravit DC/DC měnič. Úspora ve výši 5 tisíc korun není zanedbatelná... Tip: Přečtěte si, jak ochránit notebook před mrazem.

Z neznačkového servisu strach nemějte

Stále váháte? ABAX má s opravami notebooků bohaté zkušenosti. Na trhu působí od roku 1995 a měsíčně opraví stovky počítačů. Míra reklamace je stabilně pod 10 % a po cenové kalkulaci se pro opravu rozhodne 80 % zákazníků. Navíc nebudete muset nikam chodit – váš notebook odveze a zase přiveze kurýrní služba.

Publikováno: 01. 03. 2016

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: opravy notebooku | servis notebooků