Bojíte se inflace? Zabezpečit peníze vám pomůže investiční zlato!

Máte analytické myšlení a jste hrdí na to, že vás jen tak něco nezaskočí? Pak si zajisté dobře uvědomujete, v jak komplikované situaci se nejen Česká republika, ale také drtivá většina světa v posledních téměř dvou letech nachází. Tuzemsku se po dlouhá léta vyhýbají války a k přírodním katastrofám naštěstí také dochází v porovnání s mnohými jinými regiony jen velice zřídka, o to citelněji Česko však zasáhla pandemie koronaviru. Opatření zavedená za účelem omezení mezilidských kontaktů byla již během první vlny výrazně přiškrtila ekonomiku. Již tehdy mnozí odborníci předpovídali, že nevyhnutelným důsledkem bude inflace.

Přemýšlíte, do čeho investovat, abyste ochránili své úspory? Naprostou jistotu v těžkých časech představuje investiční zlato

Inflace na sebe sice nechala čekat, v současnosti se však již projevuje v plné síle. Zdražování zboží i energií navíc přišlo ve chvíli, kdy jsou některé segmenty ekonomiky citelně poškozeny. Turismus, který v posledních letech přinášel nemalé příjmy nejen podnikatelům, ale také státnímu rozpočtu, je v podstatě v troskách. V nezáviděníhodné situaci se nacházejí provozovatelů hotelů, restaurací, mnohých obchodů i provozovatelů řady služeb. Nejedné domácnosti se o poznání snížily příjmy, lidem hrozí karanténa, izolace, rodiče dětí se obávají dalšího uzavření škol. A ti, kteří mají finanční rezervy, by je měli rychle zabezpečit. Nejlépe tak, že včas nakoupí investiční zlato.

Cena zlata umožňuje jeho pořízení i těm, kteří nedisponují statisícovými částkami

Vlastnictví zlatých slitků či mincí není výsadou bohatých, cena zlata umožňuje jeho pořízení každému, kdo může investovat alespoň několik tisícikorun. Sledovat ji pouze na burze s komoditami však nestačí. Klíčové bývá porovnání jednotlivých prodejců a nákup u těch, kteří jsou levní a současně na trhu působí dostatečně dlouho. „Slitek ze stejné rafinérie, stejné hmotnosti a stejné ryzosti by měl mít ve stejné prodejní lokalitě i stejnou prodejní cenu.“ Říká Pavel Trtík z e-shopu zlate-mince.cz. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. V jejich nabídce najdete především zlaté slitky ze Švýcarska.

Publikováno: 27. 11. 2021

Kategorie: Tipy

Autor: Adam Hájek