Surfcam: Nejrozšířenější CAM systém na českém trhu

Hledáte vyspělý CAM systém pro řízení CNC technologií? V tom případě by vaše volba měla padnout na Surfcam – nejrozšířenější systém na českém trhu, který umožňuje řízení 2osých až 5osých frézek, soustruhů a soustružnických center, drátořezů, vyvrtácaček a dalších. V následujících řádících vám představíme hlavní výhody systému. Rozhodnutí bude na vás. Surfcam disponuje špičkovou technologií TrueMill umožňující automatické přizpůsobení dráhy stroje tak, aby úhel styku používaného nástroje nepřekročil maximální povolenou hodnotu. Díky tomu lze dosáhnout vysoce kvalitních výsledků. TrueMill umožňuje větší hloubku řezu, rychlejší úvěr materiálu, ale také zvýšení produktivity produkčního/sériového obrábění. Za zmínku stojí snížení času obrábění až o 80 % a prodloužení životnosti nástrojů, a to až desetinásobně. Jde o to, že u tradiční dráhy nástroje se úhel styku s materiálem vždy navýší při prvním vnoření nástroje a obrábění rohů. Dochází k chvění a velkému zatížení přístroje. S technologií TrueMill je tento problém eliminován a nástroj nikdy nastavený úhel styku nepřekročí.
TrueMill získala ocenění po celém světě a v roce 2005 vítězné ocenění „Technologie roku 2005“ v USA. O rok později pak cenu Mezinárodního strojírenského veletrhu v Nitře, který každoročně uděluje firma Agrokomplex.
K dalším výhodám systému Surfcam patří nové technologie založené na HSM vysokorychlostním obrábění, špičkové hrubovací a dokončovací operace včetně zbytkového dokončování, knihovna se 160 postprocesory (je součástí každé dodávky), ověření dráhy nástroje pro verifikaci reálného výsledku obrábění a v neposlední řadě i možnost importu do mnoha formátů či CAD část pro editaci importovaných modelů. Shrňme si to. Co přesně získáte díky CAM systému Surfcam? Snížíte náklady na výrobu a zkrátíte její čas, prodloužíte životnost nástrojů a strojů a zvýšíte celkovou efektivitu obrábění.

Publikováno: 22. 09. 2015 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Software

Autor: Adam Hájek