3 perfektní free 2 play onlinovky

A máme tady další várku onlinovek, které se v současnosti těší obrovské popularitě. Nevíte-li, co s volným časem, popadněte klávesnici a alespoň na chvíli zapomeňte na každodenní starosti. Přenesete se s námi mezi válečné stroje, chrabré hrdiny a nebezpečné protivníky. Kdo si hraje, nezlobí a v případě následujících gamesek to platí dvojnásob!

War Thunder

2. sv. válka nás i navzdory všemu utrpení fascinuje a hry s touto tématikou patří mezi dlouhodobě nejhranější. Vzpomeňte si na Medal of Honor nebo Call od Duty 2 – i vy jste možná v roli spojeneckého vojáka strávili nejednu bezesnou noc. A co teprve legendární World of Tanks? Nás však zaujal přímý konkurent posledního zmíněného a sice titul War Thunder, ve kterém se ze země přemístíte do vzduchu. Vyberete si, kterou ze světových velmocí budete reprezentovat (nabízí se USA, Německo, SSSR, Japonsko a Velká Británie) a pustíte se do vzdušných soubojů. A je jen na vás, jestli si propracovanou onlinovku užijete v bezplatném módu free to play, nebo si připlatíte za premium účet plný bonusů. A pozor – v dohledné době prý vývojáři ze studia Gaijin Entertainment chystají rozšíření, v rámci kterého se hráčům dostane také tankových a námořních bitev. Zajímavé informace o War Thunder najdete i na Wikipedii.

4 Story: Three Kingdoms & One Hero

Pokud vás zelené mozky příliš nelákají a potrpíte si na staré dobrém fantasy, pak je 4Story s podtitulem Three Kingdoms & One Hero jako stvořena právě pro vás. Za rozsáhlým MMORPG stojí německé studio Gameforge a čeká na vás spousta krvavých bitech, ale také plnění důležitých úkolů, v rámci kterých začnete odkrývat roušku tajemství, jež říši zahaluje. Na tanky, lodě a letadla můžete zapomenout, ve 4Story dostanete na výběr mezi třemi rasami (lidé, víly a kočkovití) a několika povoláními (bojovník, zaklínač, kněz, kouzelník, lukostřelec a stínový běžec). Strhující příběh, krásná grafika a perfektní hratelnou jsou zárukou pořádné porce zábavy. Zahrát si můžete zdarma a to bez jakéhokoliv omezení, ale nabízí se i možnost nákupu placených předmětů, se kterými nepřátele zlikvidujete mnohem rychleji.

Panzar

Poslední kousek, o kterém se zkrátka musíme zmínit, je online hra Panzar. A přestože na vás na první pohled bude působit jako běžné MMORPG, brzy zjistíte že to není ta úplně pravda. Jde o jakýsi crossover a i autoři o hře hovoří jako o „MMO s akčními a RPG prvky“. Ať tak či onak, opět se ponoříte do ponurého fantasy světa, vyberete si mezi lidmi, orky a trpaslíky a začnete bušit do nepřátel. Mapy jsou poměrně malé a nevejde se na nich více než 20 hráčů, ale právě to je vzhledem k charakteru hry (je orientována na týmové hraní a meziguildové boje) velmi dobře. Díky jednoduchému ovládání se do hry okamžitě vžijete a levelování postavy vás bude bavit velmi dlouho. A jak jste si již zřejmě u onlinovek tohoto typu zvykli, opět si budete moct vybrat mezi free 2 play a placenými vychytávkami.

Publikováno: 04. 02. 2014 / Aktualizováno: 31. 05. 2023

Kategorie: Hry

Autor: Adam Hájek

Tagy: 4Story | free to play | panzar | panzar recenze | war thunder