Jak na příjem satelitního vysílání?

Zvažujete instalaci satelitu, který vám zpřístupní spoustu nových televizních kanálů? Pak vám přijde vhod následující manuál. Společně s odborníky ze specializovaného e-shopu Kenex.cz jsme pro vás dali dohromady všechny důležité informace.

Co je k příjmu satelitního signálu zapotřebí?

Alfou a omegou přijímání satelitního signálu je parabola (anténa) přijímající digitální signál z družic namířených na Zemi. K dalším potřebným zařízením patří satelitní přijímač (set-top box), který je s parabolou propojen koaxiálním kabelem. Soustava se připojuje na zobrazovací zařízení, nejčastěji na televizi. Abyste mohli sledovat program na obrazovce, musí set-top box zpracovat signál. Paraboly jsou k mání samostatně i v rámci sady. Satelitní komplet zahrnuje nejen parabolu, ale také HD satelitní přijímač kompatibilní se standardem DVB. Nedílnou součástí moderních přijímačů je vestavěný dekodér Irdeto (Skylink Ready). Díky funkci FastScan lze programy ze Skylinku automaticky aktualizovat. Do paměti lze uložit až 4000 programů.

Satelitní programy můžete sledovat i jinak než přes televizi

Příjem satelitního signálu je rovněž možný pomocí pomocí speciální karty integrované do PC, případně adaptérem připojeným k notebooku prostřednictvím USB. Výhodou tohoto řešení je možnost nahrávání pořadů na HDD. Satelitní programy lze sledovat také přes videoprojektor. Pokud máte k dispozici kvalitní audiosoustavu, povýšíte zážitek ze sledování na vyšší úroveň.

V Kenexu vám vždy dobře poradí

Pokud si s výběrem paraboly či kompletu nevíte rady, zeptejte se na radu přímo odborníků z Kenexu. V e-shopu seženete kvalitní zboží od prověřených výrobců, ale i související sortiment příslušenství pro satelitní techniku i pozemní příjem. Mimo jiné držáky na TV, systémy pro IP TV, satelitní karty a dálkové ovladače. V nabídce nechybí ani zesilovač TV signálu. A přišla-li by vám vhod IP kamera nebo záložní zdroj UPS, opět si přijdete na své. Více na www.kenex.cz.

Publikováno: 02. 07. 2017 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: jak na satelitní vysílání | jak sledovat satelit