Vylepšete si svůj mobilní telefon. Víme jak!

Koupit si mobilní telefon je více než jednoduché. Stačí zavítat do kamenného nebo internetového obchodu a zde se poohlédnout po aktuální nabídce. Ta je spojena jak s prestižními, tak méně známými výrobci. Při výběru hledíme hlavně na:
  • Parametry mobilního telefonu
  • Typ operačního systému
  • Výdrž baterie
Drobným negativem může být to, že když máme určitý specifický požadavek, nemusí nám být vždy vyhověno. Proto je třeba koupit mobil standardní cestou a následně pokračovat v individuálním vylepšení. A my vám poradíme, jak na to.

Zlepšete výdrž baterie

Především chytré telefony dnes trpí jedním hlavním problémem, kterým je výdrž baterie. Při aktivním používání vás tak nemine nutnost každodenního nabíjení. Tomu však lze předejít, pokud si pořídíte baterie do mobilů s moderním designem, a to nikoliv jenom ve formě praktických power bank, ale i ve formě klasických akumulátorů. Ať už originálních, nebo neoriginálních. Ty mohou mít oproti baterii ve vašem telefonu výhodu vyšší kapacity, díky čemuž samozřejmě prodloužíte pohotovostní dobu spojenou s jedním nabitím. Navíc tímto způsobem můžete jednoduše získat i druhou záložní baterii, kterou je dobré udržovat stále nabitou a připravenou k použití.

Máte obavu z poškození telefonu? Už nemusíte

Běžná poškození nejsou u mobilních telefonů nic výjimečného. Většina z nich má plastové tělo, na kterém jsou různé škrábance velmi dobře patrné. Řešením samozřejmě mohou být praktická pouzdra, která ho ochrání. Třeba při nošení v batohu, nebo v dámské kabelce. Shodneme se určitě i na tom, že nejvíce rizikovým místem je displej. Ten může být náchylný nejenom na poškrábání, ale určitě také na riziko výraznějšího prasknutí. Pokud varianta z výroby nemá žádné dodatečné vlastnosti, musíme se na ně zaměřit sami. Jak? Tvrzená skla na displej mobilu jsou řešením. Můžete buď vsadit na skleněnou vrstvu zcela novou, kterou vám mohou instalovat v odborném servisu. Jsou ale i jednodušší řešení, a to ve formě ochranných fólií, které výrazně podpoří odolnost vašeho displeje. Ten je ochráněn před škrábanci, ale i prasknutím třeba vlivem nárazu. Danou folii během pár vteřin nalepíte, aniž byste jakkoliv omezili funkci dotykové vrstvy.

Nabíjejte kdykoliv a kdekoliv

Také milujete výlety do přírody, kde jste často v oblastech, kde nemáte přísun elektrické energie? Potom je třeba vyřešit nabíjení vašeho telefonu jiným způsobem. A to proto, aby byl stále připravený k použití. Nikoliv k tomu, abyste mohli být s kamarády na sociální síti, ale k tomu, abyste si v případě potřeby mohli zavolat třeba pomoc. Řešením, jak nabíjet bez klasické elektrické sítě přinášejí externí baterie pro mobily z marzo.sk. Setkat se také můžete s názvem power banky. Jedná se o unikátní produkt kapesních rozměrů, který před naší cestou nabijeme prostřednictvím elektrické sítě a ten nám následně nabídne energii potřebnou i na několik plných dobití našeho telefonního přístroje. Čím větší kapacita, tím více energie získáme.

Publikováno: 30. 01. 2016 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek