Jak vybrat notebook do domácnosti?

Rozhodli jste se pro koupi notebooku, protože starý vám již dosloužil, nebo jen prostě potřebujete výkonnější stroj? Kladete důraz na kvalitu a spolehlivost, ale zároveň chcete pořídit notebook za rozumnou cenu? Pak pro vás budou ideální repasované notebooky, které se těší velké oblibě v poměru cena/výkon. Při neustálém zdražování v dnešní době lidé hodně vybírají věci podle ceny a považují ji jako jedno z nejdůležitějších kritérií. U notebooků či jiné elektroniky tomu není jinak. Pokud tedy patříte mezi ty, pro které hraje cena opravdu důležitou roli, pak vybírejte ideální model mezi repasovanými notebooky, neboť pořídíte se velice příznivou cenu výkonnější notebook oproti notebookům novým, které se pohybují ve stejné cenové relaci.

Co jsou repasované notebooky?

Repasované notebooky bývají především pracovní notebooky z nadnárodních firem, které se po krátké době pravidelně vyměňují. Vyřazené notebooky se pak pečlivě vyčistí, vymění se určité opotřebované části a to tak, aby stroj vypadal jako nový. Když repasované notebooky projdou servisními úkony, prochází následně testováním. Tyto notebooky jsou pak opatřeny vlastní zárukou, která se nejčastěji pohybuje v rozmezí 12 - 24 měsíců. Záruka se hodně odvíjí od značky notebooku, např. notebooky od Lenova mají zajímavé záruční podmínky. A jelikož se jedná o kvalitní stroje, je u nich opravdu malé procento reklamací. Výhody repasovaných notebooků:
  • poměr cena/výkon a kvalita
  • kvalitní, spolehlivé a známé značky
  • záruka 12 - 24 měsíců

Výběr repasovaného notebooku

Než si konkrétní stroj vyberete, doporučujeme si nejdříve určit, co od počítače očekáváte. Pokud sháníte notebook pro domácí využít, postaví vám levnější zařízení, které bude zvládat jednoduché funkce potřebné pro každodenní používání a surfování po internetu.

Jakou vybrat značku?

Mezi nejlepší repasované notebooky patří ty od značek Dell, HP a Lenovo. Jedná se totiž o firemní notebooky, které jsou koncipovány na delší provoz, než je jejich standardní záruka. Proto doporučujeme vybírat z těchto ověřených značek, kde máte jistotu kvality a spolehlivosti. Navíc notebooky od těchto značek mají kvalitně zpracované šasi a použité technologie mnohdy předčí i ty dnešní levné plastové počítače. 07689971-photo-lenovo-yoga-3-pro

Velikost notebooku

Důležitým kritériem při výběru by měla být velikost notebooku - konkrétně vnější rozměry a hmotnost. Samotná velikost repasu by se měla odvíjet především od vašich priorit a potřeb, k čemu budete notebook využívat.

Procesor repasovaného notebooku

Zaměřit byste se měli také na procesor, který rozhoduje jak o výkonu počítače, tak i o samotné spotřebě a výdrži. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký procesor zvolit, zamyslete se nad tím, zda vám postačí notebook se slabším procesorem a delší výdržní, nebo naopak s lepším procesorem, který je ideální pro složitější úkony.

Na co si dát pozor?

Při výběru repasovaného notebooku si dejte pozor na pár věcí - konkrétně na vysvícený displej, hlučný disk, ošoupanou klávesnici a touchpad, víko či použitou baterii se sníženou výdrží . Proto ať už notebook vybíráte osobně, nebo si ho objednáváte z internetu, vždy ho pak důkladně zkontrolujte

Publikováno: 05. 06. 2015 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: jak vybrat notebook