Váš server nemusí být takový žrout, jak jste si doposud mysleli aneb proč využít nabídku měření reálné spotřeby!

Využíváte serverhousingové služby, ale nejste spokojeni s cenou? Respektive se vám nezdá, že je průměrná spotřeba skutečně tak vysoká, jak uvádí poskytovatel? Cena elektrické energie sice průběžně roste a stejně tak i tarify datacenter, ovšem mnoho z nich se při kalkulaci nechová příliš transparentně a sází na zákazníkovu nevědomost. Reálná průměrná spotřeba vašeho serveru by vás však zřejmě překvapila. Položte si proto otázku – chcete i do budoucna za serverhousing platit více než doopravdy musíte?

Výkonnostní špička není průměrná spotřeba!

Provozovatelé datacenter vychází ze štítkových hodnot a tabulek, které se často od reálných čísel na hony vzdalují. O reálné spotřebě skutečně nemůže být řeč, což ostatně potvrzuje charakter serveru. Jeho odběr není stále stejný, ale mění se podle momentálního vytížení. Některá datacentra počítají s výkonnostní špičkou a právě v tom tkví kámen úrazu. Momentů, kdy je server plně vytížen, většinou není příliš mnoho a průměrná spotřeba může být mnohem nižší. Pokud máte dojem, že i vaše servery nespotřebují tolik energie jak udává stávající poskytovatel serverhousingu, přesedlejte tam, kde nabízí ceny na základě reálné průměrné spotřeby.

Inteligentní zásuvky umí víc než jen měřit reálnou spotřebu

Datacenter, která garantují a zároveň dokáží prokázat reálnou spotřebu, je jako šafránu. Jedním z nich je i společnost Coolhousing, která využívá takzvané inteligentní zásuvky. Proč inteligentní? Zařízení posílá data o spotřebě, napětí a proudu na centrální server, který pak uživatelům generuje přesné statistiky. Klienti mohou na Control panelu kontrolovat denní, týdenní a měsíční spotřebu a platí podle průměrné spotřeby za posledních třicet dní. Další „vychytávkou“ inteligentních zásuvek je mimo jiné možnost zapínání a restartu serveru bez zásahu administrátora.

Proč ke Coolhousing?

Coolhousing provozuje datacentrum v Praze na Vinohradské třídě v místě propojovacího uzlu NIX.cz. Nabízí profesionální zázemí, perfektní konektivitu a to za velmi příjemné ceny. Rozhodnete-li se využít nabídku serverhousingu, pravděpodobně budete průměrnou spotřebou svého serveru překvapeni. Ta se totiž nemusí pohybovat ve stovkách, ale jen v desítkách Wattů, což konečnou cenu výrazně optimalizuje. Společnost Coolhosing nabízí několik rozličných tarifů a nechybí rack a tower farm serverhousing. Chcete-li ušetřit, máte příležitost. Detailní informace a aktuální ceníky najdete na webu www.coolhousing.net/serverhousing.html. V případě Coolhousingu dostanete mnohem více než na co jste doposud zvyklí. Nezbývá než doporučit...

Publikováno: 06. 10. 2013

Kategorie: Tvorba webu

Autor: Adam Hájek

Tagy: coolhousing | měření reálné spotřeby serveru | serverhousing