Co obnáší práce IT Analytika

IT analytik je mimořádně prestižní a zisková profese, která kromě velmi dobrých výdělků zaručuje možnosti rozvoje. Její zástupci se zabývají problematikou propojení světa nových technologií s byznysem, financemi a marketingem. Co je vhodné vědět o jeho práci?

​Kdo je to IT analytik?

IT analytik je jednou z nejdůležitějších profesí. Může se nacházet v místě, kde se setkává několik oblastí: informační technologie, obchod, marketing a finance. Obecně lze říci, že úkoly na této pozici zahrnují podílení se na vývoji systémů a aplikací. Jeho prací je zajistit, aby vyhovovaly potřebám zákazníků a umožňovaly společnosti plně dosáhnout jejích obchodních cílů. Obchodní IT analytik je někdy označován jako styčný pracovník a překladatel. Je zodpovědný za komunikaci s klienty a webovými vývojáři. Jeho úkolem je mj překládání podnikání do techničtějšího jazyka. Obchodní analytik IT je složitá profese a její zástupci čelí při své každodenní práci mnoha výzvám. Konkrétní rozsah jeho odpovědnosti závisí na požadavcích dané společnosti a také na úrovni jeho zkušeností. Mladší IT analytik bude mít trochu jiné úkoly než člověk zastávající vyšší pozici. Profese IT analytika je nesmírně zodpovědná a komplexní. Abyste to mohli udělat, musíte mít odpovídající teoretické a praktické znalosti. Při nástupu na pozici IT Business Analyst se vám bude hodit i znalost angličtiny a analytické myšlení. Jako důležité se mohou ukázat vlastnosti jako komunikativnost, zvídavost, všímavost, vnímavost a schopnost stanovit si priority.

Výhody práce IT analytika

To, kolik si IT analytik vydělá, závisí na několika otázkách. Výši výdělku ovlivňují mj. velikost a umístění podniku, stejně jako úroveň zkušeností zaměstnance. Analytik shromažďuje požadavky, přesně určuje, co a jak má systém dělat. Má-li to být systém pro organizaci, tak se seznámí s firmou, pro kterou má být řešení připraveno, jak firma funguje a které činnosti mají být automatizovány.

Publikováno: 05. 08. 2022

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek