Hledáte perspektivní studijní obor v IT? Přihlaste se na Business Institut!

IT patří k nejlépe placeným a nejperspektivnějším oborům. A co teprve management? Pokud míříte vysoko a máte ambice na řídící pozici v oblasti informačních technologií, nenechávejte nic náhodě a na pohovoru buďte o úroveň nad ostatními uchazeči. Ale na co personalisté „berou“? Klasický vysokoškolský titul v oblasti IT a managementu je dobrý výchozí bod, ale v dnešní době nestačí. Budete potřebovat těžší kalibr, který poslouží jako garance vašich hlubokých znalostí a dovedností. Kam tím míříme? Ke studiu specializovaného oboru MBA s názvem Řízení informačních technologií. V České republice lze tento úzce specializovaný obor studovat na Business Institutu – jedné z nejprestižnějších manažerských škol.

V čem tkví výhody MBA? Skutečně se bez tohoto titulu neobejdete?

Pokud se o vzdělávání v oboru IT zajímáte hlouběji, pravděpodobně jste již existenci manažerských škol se specializovanými MBA programy zaznamenali. Ale co přesně si pod touto zkratkou přestavit? Master of Business Administration se specializuje na získání v oboru managementu. Studium je obecně vhodné pro zástupce středního a vrcholového managementu, ale také pro podnikatele, zaměstnance státní správy a další specifické cílové skupiny. Oproti běžnému vysokoškolskému studiu je v rámci MBA kladen důraz na propojení teorie s praktickými dovedenostmi. K dalším výhodám patří navázání nových kontaktů a známostí, které využijete během budoucí kariéry. Ostatně posuďte sami podle referencí absolventů.

Jaká je podstata programu Řízení informačních technologií?

Vraťme se ke zmíněnému programu s názvem Řízení informačních technologií. Je určeno pro účastníky, kteří se chtějí stát odborníky v oblasti návrhů a implementací a řízení různých typů informačních systémů. Studenti se učí rutinně používat IS/IT terminologii a zároveň intuitivně aplikovat standardy a rámce řízení jednotlivých aspektů tohoto oboru. Nedílnou součástí studia je testování aplikací a služeb, audit, řízení dat a celkové zdokonalení v podnikových informačních systémech. Pokud vás MBA program Řízení informačních technologií zaujal, přečtěte si o něm více na www.businessinstitut.cz. A nezapomeňte se podívat i na ostatní, neméně atraktivní programy.

Publikováno: 06. 06. 2016

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek