Díky hostované službě iPodnik můžete pracovat online i z druhého konce světa

Bezesporu se najde řada podniků, pro které je z určitých důvodů výhodnější vlastní firemní IT struktura. Ta je však oproti kanceláři v cloudu podstatně nákladnější, a navíc i časově náročnější z hlediska integrace. Pro drtivou většinu firem je proto, logicky, mnohem lepším řešením právě cloud. My jsme se zaměřili na online kancelář iPodnik – vsadíme se, že pravděpodobně pomůže minimalizovat náklady a celkově zjednodušit podnikání i vám. Rozhodnete-li se vybudovat vlastní IT infrastrukturu, budete muset pečlivě zvážit vhodný hardware (a následně se něj řádně starat) a samozřejmě i softwarovou aplikaci, jakožto i další prvky. Zda se o to postarají odborníci z vašeho IT oddělení, nebo službu outsourcujete, není podstatné. Pro menší a většinu středně velkých podniků je tato cesta zbytečná, zdlouhavá a neefektivní. Kancelář v cloudu vyhrává na celé čáře.

Kancelář v cloudu a její hlavní výhody

Online kancelář v cloudu vám umožní pracovat odkudkoliv. Když na to přijde, tak i na opačné straně zeměkoule. Vaše jediná starost bude zajištění internetového připojení. Takže pokud trávíte spoustu času mimo fyzickou kancelář, najdete ve službě iPodnik perfektní nástroj pro bezproblémovou komunikaci se spolupracovníky. Přitom se nebudete muset vzdát výhod jedné sítě – iPodnik umožňuje práci několika uživatelů na jedné verzi dat zároveň.

Účetnictví jednoduše a bezpečně

Prostřednictvím služby iPodnik budete moct spravovat daňové účetnictví online přes oblíbený systém Pohoda. Ten lze „ohnout“ na základě specifických požadavků vaší firmy – vyhnete se tím zbytečnému zdržování nastavováním, prováděním záloh a aktualizacemi.

Objevte možnosti Exchange online

Exchange online je hostovaný e-mail s intuitivním ovládáním. Uživatelé mohou jeho prostřednictvím přistupovat k poště, ale také to archivu se všemi důležitými informacemi. Díky napojení na Outlook se mohou pohybovat se známém prostředí a současně využívat pokročilé funkce.

Je služba iPodnik vhodná i pro vás?

Obecně je kancelář v cloudu dobrou volbou (téměř) pro každého. Typickými uživateli jsou:

Živnostníci a lidé na volné noze

Pro OSVČ a osoby pracující tzv. na volné noze je iPodnik zajímavý především jednoduchým daňovým účetnictvím. Zajímavá může být také podpora osobní produktivity přes kalendáře ve smartphonu.

Menší společnosti a start-upy

Využívání služeb od několika poskytovatelů je časově a administrativně mnohem náročnější než iPodnik. Právě proto jej volí i mnoho menších či začínajících firem. Kancelář v cloudu s nimi navíc může průběžně růst.

Středně velké firmy

Jakmile společnost dosáhne bodu zlomu, kdy začne rychle růst, potřebuje sofistikované IT řešení. Služba iPodnik je připravena i na tyto situace a využívá ji řada firem s mnoha zaměstnanci.

Publikováno: 06. 12. 2018 / Aktualizováno: 29. 05. 2023

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek

Tagy: exchange online | kancelář v cloudu