Jak udržet kapacitu baterie do notebooku a kde sehnat nový kus levně?

Nic nevydrží věčně a jak se zdá, baterie moderních notebooků odchází do věčných lovišť mnohem dříve, než tomu bylo v minulých letech. Možná je to tím, že na laptopech trávíme výrazně více času a baterie nabíjíme častěji (s každým nabíjecím cyklem se kapacita snižuje). Řešíte podobný problém a poohlížíte se po novém kousku? Prozradíme vám, jak vybrat baterii do notebooku a kde sehnat kvalitní zboží levně. Na úvod pár pravidel, které byste měli začít dodržovat. Nepodceníte-li je, vydrží vám nové baterie do notebooků podstatně déle:
  • Zmínili jsme, že se kapacita postupem času snižuje. Zásadní je počet nabíjecích cyklů, který můžete snížit tak, že budete laptop napájet ze sítě, kdykoliv to jen půjde. Baterii mějte po ruce, ale využívejte ji jen v případě nedostupné elektřiny.
  • Pozor, delším nepoužíváním baterie postupně dojde k jejímu úplnému vybití. Ani to její životnosti neprospívá.
  • Na životnost má vliv také skladovací teplota. Ideální je 20 – 25°C. Nenechávejte notebook dlouho v prostředí s výrazně vyšší teplotou (např. ve vyhřátém automobilu) a čas od času pročistěte otvory chlazení stlačeným vzduchem.

Jak správně vybrat baterii do notebooku?

Je to snadné. Vyjměte stávající baterii a najděte PN (Part Number). Podle těchto údajů vám prodejce vyhledá odpovídající typ. Doporučujeme nakupovat kusy od prověřených výrobců. „Neznačkové“ baterie obvykle nedosahují „papírové“ kapacity a vůbec uživateli způsobí celou řadu problémů.

Kde seženete nejlevnější baterii do notebooku?

Na závěr jsme si nechali tip na výhodný nákup. Chcete-li mít jistotu, že nevyhodíte peníze z okna za nekvalitní zboží, vydejte se na Aku-Shop.cz. Známý prodejce nabízí baterie do notebooku Asus, Acer, Copmaq, Dell, baterie do notebooku HP, Lenovo, Apple, jakožto i pro ostatní značky. Garancé spokojeného nákupu budiž zlatý certifikát Heuréka (přes tisíc recenzí) a poštovné zdarma (platí pro nákup nad 1000 Kč).

Publikováno: 14. 03. 2015

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: kapacita baterie do notebooku | nejlevnější baterie do notebooku