Servery nejsou nenažraní žrouti elektřiny. Coolhousing účtuje reálnou spotřebu!

Hledáte místo, kam umístit své servery, ale nevyhovují vám vysoké ceny za umístění v datacentrech z důvodu nemalého odběru elektřiny? Většina datacenter nejedná příliš transparentně a je nemožné zjistit, jak se věci doopravdy mají. Štítkové či tabulkové označení totiž nemusí být vypovídající a s ohledem na dlouhodobý provoz serverů zaplatíte spoustu peněz zbytečně. Naštěstí existuje výjimka – serverhousing u společnosti Coolhousing, která zákazníkům účtuje reálnou spotřebu. Datacentrum společnosti Coolhousing se nachází v Praze na Vinohradské třídě. Serverovna disponuje moderním vybavením a síť je vybudována na špičkových komponentech společností CISCO a Juniper. O chlazení se stará několik samostatných klimatizačních jednotek a prostory jsou nepřetržitě monitorovány. Případné problémy a požadavky klientů okamžitě řeší operátor. O vaše servery bude za všech okolností královsky postaráno.

Jak probíhá reálné měření spotřeby?

V serverovnách od Coolhousingu slouží ke sledování reálného příkonu systém tzv. inteligentních zásuvek, které jsou nepřetržitě monitorovány. Údaje zaznamenává centrální server, který výstupy zobrazuje v ControlPanelu formou grafů znázorňujících průměrný příkon za den, týden a měsíc. Díky naměřeným hodnotám má provozovatel, ale hlavě zákazník přehled o reálné spotřebě elektřiny a je možné tedy optimalizovat cenu hostingu. Inteligentní zásuvky umožňují restart, zapínání a vypínání serveru i bez asistence operátora. Šetří uživatelům spoustu drahocenného času.

Zákazníci mají přehledy neustále k dispozici

V klientské sekci si zákazníci mohou zobrazovat grafy s denní, týdenní a měsíční spotřebou. Coolhousing server zařazuje do příslušné kategorie na základě údajů z posledních 30 dní. Pro vás to znamená jediné – budete platit pouze za skutečné vytížení serveru a nikoliv za nicneříkající tabulkové hodnoty. Průměrný reálný příkon serverů je zobrazován v grafech i přímo v detailu konkrétní služby. Příkonových špiček (např. restarty nebo náročnější výpočty) se obávat nemusíte, protože se rozprostřou do měsíčního průměru.

Zákazníci jsou cenami za reálnou spotřebu příjemně překvapeni. Málokdo tuší, že server potřebuje poměrně málo energie. Například Supermicro server s jedním procesorem Intel Xeon E3-1220V3 a dvěma SATA disky průměrně jen 39 W.

Pokud vás nabídka zaujala, přečtěte si o serverhousingu od společnosti Coolhousing další informace. Na své si přijdou zájemci o samostatný server (tower server, rack server) i farm housing (tower farm, rack farm). Pro Coolhousing hovoří i špičková Anti-DDoS ochrana, špičková konektivita, non stop zákaznická podpora a další nadstandardní služby.

Publikováno: 23. 03. 2016

Kategorie: Tvorba webu

Autor: Adam Hájek