Rychlý internet bez omezení ve středních Čechách

Víte, že v Čechách byl první internet spuštěn až tři roky po sametové revoluci? Zasloužilo se o to ČVUT v Praze, a první linka byla do města Linec. O 15 let později mělo připojení už 30% všech domácností a počet připojených počítačů stále roste. Zároveň s tím se zvyšují nároky a požadavky zákazníků.

Výhody rychlých internetů

Možnost pořídit si internet v Praze i ve všech větších městech je dnes samozřejmostí, ale i v nejzapadlejší vesnici mohou lidé dneska mít internet díky bezdrátovému připojení, neboli WiFi. Nejsou odkázáni na žádné kabely a mohu být online, kdy chtějí. Ale přece jen připojení „přes kabel“ má i své výhody. Především můžete dosáhnout rychlostí, o kterých si z WiFi můžete nechat jen zdát. Všechny Mbity/s, které si zaplatíte, jsou jenom vaše. O ty, které k vám doputují vzduchem, se většinou dělíme, ani nevíme s kým a jsou citlivé na rušení. Pevnému připojení nevadí vlivy počasí a poskytuje větší bezpečnost pro vaše data. Jedinou nevýhodou je nutnost přípojky. Nejkvalitnější připojení je přes optické kabely a pokud optika vede v blízkosti vaší nemovitosti, stačí se jen připojit. U pozemků pro výstavbu bývá zasíťování optickými kabely prováděno v předstihu, například bytová výstavba formou developerských projektů už počítá s vybudováním optické datové sítě, která je součástí projektu. V okolí Prahy je takto předchystaných sítí několik. Například v Uhříněvsi, Radotíně, nebo internet Mníšek pod Brdy.

Proč zrovna optika

Připojení k internetu přes optický kabel zajistí nejspolehlivější a nejrychlejší internet. Charakteristická je pro něj vysoká přenosová rychlost v obou směrech, to znamená, že nejen rychle stahujete, ale i rychle posíláte. Optické kabely jsou odolné proti rušení a málokdy „spadnou“.

Jak najít vhodného dodavatele

Jestliže toužíte po rychlém internetu, rozhodně se vyplatí zvážit možnost připojení přes optické kabely a poohlédnout se po dodavateli, který je nabízí. Na trhu je jich v dnešní době dostatek. Ale zajímejte se také, k jaké páteřní síti jsou dodavatelé připojeni a kde budou vaše data v bezpečí. Jednou z firem, která splňuje všechny výše uvedené požadavky je Družstvo EUROSIGNAL. Na trhu se pohybuje téměř 20 let, jejich internet je připojen k páteřní síti s vysokým zabezpečením a svou rychlostí se pravidelně umísťuje na žebříčku mezi prvními deseti ve středních Čechách.

Publikováno: 05. 02. 2020

Kategorie: Pod lupou

Autor: Adam Hájek