Jak fungují virtuální sídla pro podnikatele a v čem tkví jejich největší výhody?

Pokud jste si dali pro letošní rok podnikatelské předsevzetí v duchu minimalizace nákladů, maximalizace zisku a úlevy administrativy, máme pro vás perfektní tip. Což takhle sejmout všechny mouchy jednou ranou? Už jste přemýšleli o tom, že adresu své společnosti přesunete do Prahy? Ne však fyzicky, ale jen virtuálně. Pronájem virtuálního sídla je výhodný pro široké spektrum firem i OSVČ. V čem benefity spočívají a na kolik vás služba vyjde? Klíčové informace najdete v tomto článku.

Co je virtuální sídlo firmy?

Každá firma musí mít ze zákona sídlo, které splňuje určitá kritéria. Bez sídla nemůže právnická osoba existovat – a nelze ji tedy zapsat do obchodního rejstříku. Spousta firem ale kancelářské či jiné prostory nepotřebuje a pronájmem zbytečně zatěžují firemní finance. Řeč je například o IT, účetních, konzultantech, lektorech a dalších podnikatelích, již mohou pracovat i z pohodlí domova, coworkingového centra nebo jiného místa – například se neustále pohybují v terénu. Virtuální sídlo dává firmám možnost významného snížení nákladů, oproti pronájmu fyzických prostor je mnohonásobně levnější. Zároveň představuje východisko pro každého, kdo nemůže nebo nechce sídlo v bytě. Jedná se o zcela legální řešení s oporou v zákoně. Navíc šetří čas i finanční prostředky - na https://www.firmy-sidla.cz/ si lze objednat službu již od 129 Kč měsíčně.

Proč mít virtuální sídlo v Praze?

Na firmy sídlící v metropoli je často pohlíženo jako na důvěryhodnější než na společnosti se sídlem v menším městě. Pro některé potenciální klienty může být při rozhodování důležitý i takto zdánlivě nepodstatný detail. Další výhoda spočívá v minimální frekvenci kontrol ze strany finančního úřadu. Pravděpodobnost, že si úředníci vyberou právě vaši firmu, je mnohem menší, než kdyby sídlila v menším městě. Co se týče pošty, podnikatelé mají možnost využití recepce – kvalifikovaný pracovník vždy obratem přepošle veškerou poštu a případně vyřídí i další záležitosti. Více se dozvíte na https://www.firmy-sidla.cz/.

Publikováno: 28. 01. 2021

Kategorie: ON-LINE Business

Autor: Adam Hájek