Repasované notebooky a počítače | Více zábavy za méně peněz

Mnoho z nás často odsuzuje použité zboží, a to je vlastně dobře. Nikdy nevíte, co se s daným výrobkem dělalo a nikdo vám za něj neručí. U repasované elektroniky je to ale úplně obráceně. Nemusíte mít strach ze staršího modelu notebooku či počítače – budou v dobré kondici a hlavně za méně peněz.

Co je vlastně repasované zařízení?

Repasovaný notebook nebo stolní počítač jsou starší zařízení, která pravděpodobně již někdo používal před vámi. Často se jedná o firemní zařízení, která jsou využívána dva nebo tři roky a následně poslána dále do světa. Takový repasovaný notebook má nejčastěji vyměněnou baterii za novou a jeho komponenty jsou překontrolovány a vyčištěny. Velmi oblíbené jsou také konfigurace u prodejce – zde si můžete navolit například výměnu HDD za SSD nebo zvýšit velikost operační paměti. Máte tedy výkonné zařízení řekněme v rozmezí 5 – 15 000 korun, které je vyrobeno s největší pozorností na kvalitu a z materiálů, o kterých se vám bude i u moderní elektroniky v této cenové relaci jen zdát.

Levnější než zbrusu nové

Největší výhodou je pravděpodobně fakt, že jsou repasovaná zařízení levnější, než tomu je u zařízení nových. Pokud se dostanete na cenu nového výrobku, starší kus bude disponovat lepším hardwarem. Jistě, nemusí to být pravidlo. U renomovaných prodejců repasované elektroniky to ale můžete předpokládat. Vezměte si třeba téměř šest let starý Dell Latitude E6220. Není to zrovna nejošklivější notebook, parametry jsou i na dnešní dobu průměrné a v roce 2010 startovala cena na více než 40 tisících. A dnes dostanete za aktuálních 6 990 korun pořádný, odolný a kvalitně zpracovaný notebook s Intel Core i5-2520M, 4 GB RAM a displejem v rozlišení 1 366 x 768 pixelů. Takovéto parametry nabízejí dnes notebooky za 12 000 korun – celé z plastu a s laciným vzhledem už na první pohled. dell_latitude_e6220_core_i7_notebook

Výkon často překvapí

Za cenu kolem osmi tisíc korun dostanete tedy zařízení s průměrným výkonem nového produktu, ovšem v pořádné kvalitě. Pokud budete koukat na výkonnější kousky, určitě si vyberete. Takový HP EliteBook 8570p nabídne za 12 490 Kč Core i7, rychlý 128 GB SDD, nebo 4 GB operační paměti. Takové parametry sice mít můžete i v novém zařízení, ale za jednou takovou částku. Jsou tu ale také repasované stolní počítače. Ty jsou celkově o něco levnější, než notebooky. U repasovaného stolního počítače Lenovo M81 získáte za necelých 5 tisíc korun Core i3, 4 GB RAM a 360 GB HDD. A to přeci za tu cenu není špatné.

Nebojte se!

Rozhodně neplatí, že byste kupovali zajíce v pytli. V našem případě elektronické zařízení v krabici, které vám někdo přiveze až domů. Mnoho prodejců nabízí standardní dvouletou, případně jednoletou, záruku. Se zárukou se tak nějak pojí fakt, že prodejce výrobku věří. Repasované notebooky a počítače jsou tu pro každého, kdo chce získat výkonné zařízení za méně peněz. Výborný poměr cena/výkon zaznamenáte především u levnějších zařízení – ta s procesory i5 a často 8 GB RAM konkurují svou cenou slabým Intel Pentium či snad ještě slabším Atomům. Není na co čekat, nic špatného se na vás u repasované elektroniky nechystá.

Publikováno: 24. 06. 2016

Kategorie: Hardware

Autor: Adam Hájek

Tagy: repasované notebooky | repasované stolní počítače